CEX.io Güvenilir mi, Sahibi Kim, Yasal mı, Komisyon Oranları 2022

0
308

2013 yılında kurulan CEX.io, tüm dünyada kullanıma açık bir platformdur. 1 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip olan borsa, Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Dash ve Zcash gibi kripto paraları satın almak için en popüler borsadır.

Kullanıcı ve varlık güvenliğini ön planda tutan CEX.io, 7/24 canlı destek sayfası üzerinden kullanıcılarını destekler. Hızlı işlem, güvenilir alım satım platformu CEX.io cer.live kripto değerlendirme platformuna göre DDD güvenlik sınıfına sahiptir.

CEX.io Borsası Nedir?

CEX.io, temelde eski bir madencilik firmasıdır. Kripto para takasının artmaya başlamasından sonra 2013 yılında borsayı kurmuş ve kısa sürede dünyanın en güvenilir borsaları listesi sıralamasına girmiştir.

İngiltere, Kuzey İrlanda, ABD, Ukrayna, Kıbrıs gibi ülkelerde ofisleri bulunan CEX.io’nun 500’e yakın çalışanı bulunmaktadır. Kullanıcı güvenliğine önem veren bir platform olması, tüm dünyada rağbet görmesini etkiler.

CEX.io’nun Sahibi Kimdir?

Cex, şirketin CEO’su Oleksandr Lutskevych‘dir. İlk olarak cloud madencilik (bulut madenciliği) olarak faaliyetlerine başlayan başarılı CEO, daha sonra kripto para takas platformunu hayata geçirmiştir.

CEX.io Güvenilir mi?

Kripto para yatırımında çok fazla deneyimi olmayanlara önerilebilecek CEX.io, basit kullanışlı ara yüzü ile tercih edilebilecek bir platformdur.

Borsa, DDoS saldırılarına karşı koruma, tam veri şifreleme, PCI DSS standartları ile uyumlu hale getirilerek kullanıcı ve varlık güvenliğini en iyi şekilde sağlar.

İngiltere’de kayıt, FinCEN’deki MSB durumu, temel lisanslar ve bankalarla güçlü ilişkiler içinde olan CEX.io, bu yönüyle de kullanıcılarına güven veren bir platformdur.

Türkiye’de de faaliyetlerini sürdüren borsa hakkında herhangi bir kapatılma ya da dolandırıcılık ile ilgili bir haberi bulunmamaktadır. Bu da CEX.io güvenilir mi sorusuna net bir şekilde yanıt verir.

İndirilebilir raporlar, gerçek zamanlı bakiye, şeffaf ücretlerle işlem geçmişi gibi birçok özelliği kullanıcısına sunan CEX.io borsası, şeffaf çalışmaları ve güncellemeleri ile kullanıcısının güvenini kazanmış bir platformdur.

Global ölçekte hizmet sunan CEX.io kripto borsasını güvenilir kılan en büyük özelliklerinden biri de sahip olduğu işlem hızı, düşük spread, üst döviz çiftleri için yüksek likidite sipariş defterine erişim gibi kullanıcının avantajına olan özellikleridir.

PCI DSS gibi sertifikalara sahip olan CEX.io bu sayede kişisel verilerin başka platformlara sızdırılmasını önler. Borsa, denetime açık şekilde hizmet verirken İngiltere’de resmen kayıtlıdır.

CEX.io’da görevde olan müşteri temsilcilerinin her biri özel eğitimden geçirilerek müşteri sorunlarının kısa sürede çözülmesini sağlamaktadır. Yani borsa ile ilgili yaşanan herhangi bir problem karşısında anında çözüm sağlanmaktadır.

USD, EUR, GBP veya RUB fiat para birimlerini destekleyen platform, Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Ethereum, Zcash, Dash gibi birçok kripto para birimi için ticaret fırsatlar sunar.

CEX.io Platform Güvenliğini Nasıl Sağlar?

İngiltere’de kayıtlı bir borsa olarak faaliyetlerini sürdüren CEX.io, PCI DSS gibi önemli sertifikalara sahip bir borsadır. Kullanıcı varlıklarını ve veri güvenliğini en üst düzeyde sağlayan borsa, kullanıcı varlıklarının büyük bir bölümünü soğuk cüzdanlarda korur.

CEX.io Ticaret Türleri Nelerdir?

Spot işlem ve marjin işlemler olmak üzere iki farklı ticaret türünü kullanıcılarına sunan CEX.io, diğer platformlardan farklı olarak az ticaret ürünü sunmaktadır.

CEX.io Para Yatırma Seçenekleri

CEX.io’yu değerli kılan en büyük özelliklerinden biri de kredi kartı ile Bitcoin alma ve başka borsalardan coin transferi yaparak para yatırma işlemidir. Komisyon ücretlerinde rekabetçi davranması ise kullanıcılarının avantajına bir özelliktir.

CEX.io Yasal mı?

Canada, Almanya, Türkiye, Yunanistan, İspanya, Avustralya, Portekiz, Mısır, Filipinler ve daha birçok ülkede yasal olarak faaliyet sürdüren CEX.io herhangi bir kapanma ya da yasaklanması bulunmayan bir borsadır.

Türkiye’de Türkiye Cumhuriyeti’nin belirlediği yasalara uygun şekilde faaliyetlerini sürdüren borsa hakkında bugüne kadar herhangi bir yasal işlem yapılmamıştır.

CEX.io Kapanır mı?

Coinmarketcap verilerine göre en yüksek işlem hacmine sahip kripto borsaları listesinde 71. sırada yer alan CEX.io’nun günlük ortalama işlem hacmi $36,515,037’dir. Bu kadar büyük bir işlem hacmine sahip bir borsanın kapanması sıradan bir durum olamaz.

Kripto borsası derecelendirme platformu cer.live göre en güvenilir kripto borsası listesi sıralamasında 93. sırada yer almaktadır. Dünya genelinde binlerde kripto borsası arasından 93. sıraya gelmek büyük bir başarıdır ve bu da CEX.io’nun kapanmayacağını gösterir.

Yukarıda belirttiğimiz görüşler, değerlendirme sitelerinden elde ettiğimiz verilere dayanmaktadır. Unutmamak gerekir ki, hiçbir kripto borsası devlet güvencesi altında değildir ve kapanması ya da batması durumunda devlet güvence vermez.

4.5

CEX.io SÜRPRİZ ÖDÜLLER

En iyi kripto borsalarından CEX.io kaydını oluştur kazanmaya başla!
SÜRPRİZ ÖDÜLLERİ KAP!cex.io

CEX.io Komisyon Oranları

Yapımcılar için 0% ticaret ücreti, akıllı yapımcı modeli, yüksek hacimli tüccarlar için özel koşullar sunan CEX.io düşük komisyon oranlarına sahiptir.

CEX.io işlem ücretleri, kullanıcının 30 günlük işlem hacmine göre ve kullanıcı seviyesine göre belirlenmektedir. Aşağıdaki tablodan CEX.io komisyon oranlarını inceleyebilirsiniz.

30 Günlük Hacim (BTC) Piyasa Alıcı Piyasa Yapıcı
≤ 5 0.25% 0.16%
≤ 30 0.23% 0.15%
≤ 50 0.21% 0.13%
≤ 100 0.20% 0.12%
≤ 200 0.18% 0.10%
≤ 1000 0.15% 0.08%
≤ 3000 0.13% 0.04%
≤ 6000 0.11% 0.00%
> 6000 0.10% 0.00%

CEX.io Nerenin Borsası?

CEX.io 2013 yılında Londra merkezli kurulmuş bir borsadır. Platformun kurucusu ve CEO’su, Oleksandr Lutskevych olarak bilinmektedir. Borsa, İngiltere’de resmi kayıtlıdır.

33 St. James Meydanı, Londra, SW1Y 4JS, Birleşik Krallık adresindeki ofisinde yasal faaliyetlerini sürdüren CEX.io 08757996 şirket kayıt numarasına sahiptir. +44 20 3966 1272 destek telefon numarası üzerinden ve [email protected] şikayet maili üzerinden kullanıcılarını desteklemektedir.

4.5

CEX.io SÜRPRİZ ÖDÜLLER

En iyi kripto borsalarından CEX.io kaydını oluştur kazanmaya başla!
SÜRPRİZ ÖDÜLLERİ KAP!cex.io

CEX.io Sosyal Medya Hesapları

CEX.io sosyal medya platformlarını aktif şekilde kullanarak kullanıcılarını güncellemeler hakkında bilgilendirir. Aşağıdaki bağlantıları tıklayarak kurumun resmi sosyal medya hesaplarına ulaşabilirsiniz.

CEX.io Twitter: Tıklayın CEX.io Facebook: Tıklayın CEX.io Telegram: Tıklayın CEX.io Linkedin: Tıklayın

CEX.io Kullanıcı Deneyimi

Sade tasarlanmış, sezgisel tasarımı ile kullanıcılarını destekleyen CEX.io hem mobil uygulama hem de web ara yüzü ile temel düzeydeki bir kripto yatırımcısının bile kullanabileceği bir platformdur. Aşağıdaki görselden CEX.io alım-satım ekranını inceleyebilirsiniz.

CEX.ioCEX.io Mobil Uygulama

Web ara yüzü kadar mobil uygulaması ile de kolay alım-satım imkanı sunan CEX.io uygulamasını cep telefonunuza indirmek için aşağıdaki bağlantıları tıklayın.

IOS Android

CEX.io mu, Binance mi?

CEX.io kuruluş itibari ile Binance’dan daha eski bir platformdur. CEX.io, 2013 yılında kurulmuş, Binance ise 2017 yılında kurulmuştur. Bu yönüyle CEX.io daha eski bir rank değerine sahiptir.

Binance, işlem hacmi bakımından coinmarketcap verilerine göre 1. sırada yer alırken Cex kripto borsası ise 71. sırada yer almaktadır. Bu yönüyle Binance daha yüksek likiditeye sahiptir.

İşlem ücretleri CEX.io’da para yatırma işlemlerinde hiç acımıyor ve %3.5 olarak belirlenmiştir. Binance ise TRY itibari para yatırma işlemlerinde komisyon almamaktadır.

Binance, Türkiye’deki kullanıcılarına özel BinanceTR uygulaması sunarak TL ile Bitcoin ve altcoin alma seçeneği sunmaktadır. CEX.io’da ise TRY itibari para birimi bulunmamaktadır.

Binance; spot işlem, vadeli işlem, marjin işlem, earn, staking, NFT pazarı gibi birçok ticaret modeline sahip bir borsadır. CEX.io’da ise sadece spot işlem ve kaldıraçlı işlem bulunmaktadır.

Yukarıdaki verileri değerlendirdiğimizde elbette Binance’ın daha yüksek kaliteye sahip olduğu görülmektedir. Fakat bu durum CEX.io’nun kalitesiz olduğunu göstermez.

9.9

Binance En Yüksek işlem hacmine sahip borsa

Binance Global, piyasa değeri ve yatırım hacmi açısından en büyük kripto para borsadır.
%10 KOMİSYON İNDİRİMİref

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz