BTCTurk Para Çekme (BTCTurk’ten Binance Bitcoin Gönderme 2022)

0
405

Web【PC-Mobil】Üzerinden BTCTurk Para Çekme

1- Binance Hesabınıza Girin

BTCTurk'ten Binance Bitcoin transferi

BtcTurk’ten Binance hesabınıza para transferi yapmak için Binance’ın ana sayfasında sağ üst köşede yer alan “Giriş” butonuna tıklayın. Hesabınız yoksa oluşturmak ve yüzde 10 komisyon indirimi kazanmak için tıklayın.

2- Cüzdana Girin

BTCTurk'ten Binance Bitcoin transferi

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra mobil kullanıcısı iseniz sağ alt köşede yer alan “Cüzdan” sekmesine tıklayın. Bilgisayardan giriş yapıyorsanız sağ üst köşede yer alan “Cüzdan” sekmesine tıklayın, açılır menüden “Spot Cüzdan” butonuna tıklayın.

3- Yatırma Butonuna Tıklayın

BTCTurk'ten Binance Bitcoin transferi

Spot cüzdan hesabınıza girdiğinizce “Çekme” ve “Yatırma” butonlarını göreceksiniz. Bu seçeneklerden “Yatırma” butonuna tıklayın.

4- Coin Seçin, Ağı Seçin ve Cüzdan Kodunu Kopyalayın

BTCTurk'ten Binance Bitcoin transferi

Yatırma butonuna tıkladığınızda hangi coini göndermek istediğinizi soracaktır. Buradan coin seçin (BTC). Daha sonra göndereceğiniz “Ağ” bölümünden göndereceğiniz ağı seçin. (Ağ seçimini doğru şekilde yapmadığınızda paranız askıda kalır ve uğraşmak zorunda kalırsınız. Bu nedenle iki borsanın da aynı ağ olmasına dikkat edin.)

5- BTCTurk Hesabınıza Giriş Yapın

BTCTurk'ten Binance Bitcoin transferi

BTCTurk, ana sayfasında sağ üst köşede yer alan “Üye Girişi” butonuna tıklayın, hesap bilgilerinizi girdikten sonra hesabınıza giriş yapmayı tamamlayın.

6- Yatır-Çek Bölümüne Girin

BTCTurk'ten Binance Bitcoin transferi

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede profil isminize tıklayın ve açılan sayfadan “Varlıklarım” sekmesine tıklayın. Mobil kullanıcısı iseniz alt tarafta yer alan “YATIR-ÇEK” butonuna tıklayın.

7- Bitcoin (BTC) Seçin

BTCTurk'ten Binance Bitcoin transferi

Açılan sayfada hangi coini çekmek istediğinizi soracaktır. Buradan “BTC” seçin.

8- Ağ Seçin, Alıcı Bilgilerini Girin

BTCTurk'ten Binance Bitcoin transferi

Coin seçimi yaptıktan sonra açılan sayfada “Ağ Seçimi” bölümünü “Bitcoin (BTC)” olarak seçin ve “Çekme Adresi” yerine Binance’dan kopyaladığınız cüzdan adresini yapıştırın. Daha sonra göndermek istediğiniz miktarı “Miktar” bölümüne yazın ve “Çekme İsteği Gönder” butonuna tıklayarak açılan sayfada doğrulama kodlarını girerek işlemi onaylayın.

BTCTurk’ten Bitcoin Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

BtcTurk Pro sürümü, önceki sürüme göre biraz daha farklı özelliklere sahip bir uygulamadır. Bilgisayardan BTCTurk’ten Bitcoin gönderme işlemi ile mobilden gönderme işlemi birbirinden farklıdır. Bu yüzden dikkat etmeniz gereken bazı hususlar olacaktır. Bunlar;

  1. Bilgisayar kullanıcısı iseniz transfer işlemine geldiğinizde KYC doğrulaması yapmanız için kimlik ve selfie yüklemenizi isteyecektir. Bu adımları tamamlamanız gerekir.
  2. BTCTurk’ten Bitcoin transferi yaparken ağı doğru seçmeniz önemlidir. Birbirinden farklı ağlar arasında transfer yapmanız durumunda paranız askıda kalır ve uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.
  3. Bitcoin transfer süresi, BTCTurk sisteminden kaynaklı ya da Blockhain ağının yoğun olmasından dolayı bazen gecikebilir. Bir süre bekledikten sonra eğer paranız hesabınıza geçmemiş ise Binance canlı destek sayfasından iletişime geçin.
  4. Yaptığınız çekim işlemleri BTCTurk’ün coin çekme sayfasının alt tarafında “Çekme İstekleri” bölümünde yer almaktadır. Tamamlanmış ve hata vermiş işlemleri buradan takip edebilirsiniz.
  5. BTCTurk’ten Bitcoin çekme işlemini yapamıyorsanız yardım almak için sadece BTCTurk destek ekibi ile görüşün, bilmediğiniz güvenmediğiniz insanlardan yardım almayın.

BTCTurk Güvenilir mi?

BTCTurk, Türkiye’de ilk Türk Lirası ile Bitcoin alım satımı yapılan kripto para borsasıdır. Sistemsel bazı hataları olsa da güven noktasında herhangi bir güvenlik açığı bulunmamaktadır.

Son dönemlerde yaptığı sponsorluk anlaşmaları ile TV reklamlarında bir hayli boy göstermeye başlayan BtcTurk, Türk lirası ile Bitcoin ve altcoin alabileceğiniz bir platformdur. BTCTurk hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Binance Güvenilir mi?

Daha fazla altcoin seçeneğinin bulunması ve Türkiye’deki kripto para yatırımcılarına ayrıcalık sağlayan Binance, para yatırma ve çekme işlemlerinde en güvenilir kripto para borsasıdır. Global ölçekte kripto para hizmeti veren Binance, 2017 yılında Çin merkezli olarak kurulmuş, Çin’in kripto para borsaları ile ilgili yeni bir tutum sergilemesinden sonra küresel alanda hizmet vermeye başlamıştır. Binance hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz