Karayip Merkezli Kripto Para Borsası BKEX Güvenilir mi?

2018 yılında Karayipler merkezli olarak kurulan BKEX kripto para borsası 254 kripto para birimi ve 414 işlem çifti ile hizmet veren global bir kripto para borsasıdır.

BKEX kayıt

BKEX Nedir?

BKEX, British Virgin Island (Karayiplerde bulunan Birleşik Krallık’a bağlı adalar topluluğu) merkezli olarak kurulan bir kripto para takas platformudur. 2018 yılında kurulan ve birçok ülkede aktif şekilde faaliyette bulunan borsa, kullanıcılarına sağladığı ticaret türleri ve basit ara yüzü ile kripto ticareti yapmayı sağlayan bir borsadır. Spot alım satım ve marj gerektirmeyen ETP Area alım-satım hizmeti sunan BKEX, Türkiye’de de çok sayıda kullanıcı kitlesine ulaşmayı başarmış bir borsadır.

BKEX Performans Tablosu

Artıları Eksileri
✅ Düşük işlem ücretleri. ❌ Tanınmış finansal düzenleyici otoriteler tarafından düzenlenmemiştir.
✅ Çok sayıda listelenen kripto para birimi. ❌ Kullanıcılar para çekme ile ilgili birçok sorunla karşı karşıyadır.

Neden BKEX?

Neden BKEX?

Kripto para yatırımcıları, yeni ve farklı özellikler sunan borsaları daha fazla tercih ederler. Bilinen borsaların sundukları özellikler genel olarak aynı olduğu için daha farklı özellikler sunan ve güvenilir kripto para borsalarını daha fazla tercih ederler. BKEX, büyük kripto para borsalarından biraz daha geriden gelse de aşağıda da sayacağımız özellikleri ile yatırım yapılmayı hak eden bir borsadır.

BKEX Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

BKEX Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

BKEX güvenilir mi sorusuna, sunduğu özellikler ve kullanıcı avantajları ile değerlendirmek gerekir. Buna göre BKEX’i güvenilir kılan özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

1- Blockchain Türevleri

blockchain türevleriTürkiye’de adını yeni duyurmuş olmasına rağmen ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başaran BKEX, günlük $780.296.717,11 işlem hacmi ile coinmarketcap verilerine göre 26. Sırada yer alan borsadır. Blockchain türevleri konusunda zengin olan borsa, 254 kripto parayı desteklemektedir. Genellikle yeni projelendirilmiş coinler, öncelikle BKEX gibi, Binance, Huobi, Gate.io gibi büyük kripto para borsalarında listelenmeden önce borsalarda listelenirler. Bu da erken dönemde yatırım yapmak isteyenler için ideal bir borsa haline gelmesini etkilemektedir.

2- Yüksek performans

performansKripto para yatırımcılarının borsalarla ilgili en çok şikayet ettikleri konuların başında borsaların düşük performansa sahip olması konusu gelir. BKEX, bu konuda üzerine düşenin fazlasını yaparak kullanıcılarının mağdur olmasını engelliyor. 140M işlem/saniye ilerleyen eşleşen motor teknolojisinin kullanıldığı borsa, bu özelliği ile yüksek performanslı bir borsa olduğunu kanıtlamaktadır.

3- Güvenli ve Kararlılık

GüvenBorsaların ayakta kalmaları, kullanıcılarına verdikleri güven ve ticaretlerinde sürdürdükleri kararlılık politikasına bağlıdır. Birçok kripto para borsasının kısa sürede kepenk indirmelerindeki en büyük neden de kullanıcılarına güven vermek yerine yaşanan sorunlar karşısında kayıplara karışmalarıdır. 2018 yılında kurulan ve bugüne kadar herhangi bir hack saldırısı ile karşı karşıya kalmayan BKEX çok katmanlı ve çok kümeli sistem mimarisi ile kullanıcılarına yeteri kadar güven veren bir borsadır.

4- Kullanım Kolaylığı

KullanımKripto para borsaları, 2009 yılında Bitcoin’in hayatımıza girmesinden sonra daha aktif şekilde kendilerini gösterseler de henüz yeni bir alan olduğunu kabul etmek gerekir. Bu yüzden kripto para borsalarının kullanıcılarına sağlayacakları en büyük özelliklerinden biri de sunacakları kullanım kolaylığıdır. BKEX, Destek Web、iOS、Android、H5、Wechat、PC gibi kullanıcıların sürekli ihtiyaç duydukları alanlarda kullanım kolaylığı sağlayan bir kripto para borsasıdır.

5- Yüksek likidite

yüksek likiditeKripto para borsalarının ayakta kalabilmesi için güçlü ortaklar tarafından sağlanan likidetelere ihtiyaçları vardır. BKEX, bu konuda sahip olduğu güçlü ortakları ile kullanıcılarına yüksek likidite sağlamaktadır.

6- Çok Dilli Destek

Çoklu dilYabancı borsaların kullanımı, hizmet verdikleri diller çerçevesinde büyür ya da küçülür. BKEX, farklı dilleri destekleyen bir kripto para borsasıdır. Türkçe de dahil olmak üzere birçok dil seçeneği ile kullanıcılarına hizmet veren borsa, bu yönüyle de güvenilir kripto para borsaları arasında yer almaktadır.

7- İşlem Çifti ve Kripto Para Türleri

İşlem çiftiBir borsanın güvenilir olduğunu kanıtlayan en büyük özelliklerinden biri de yatırımcısına sunduğu işlem çifti ve kripto para türleridir. Karayipler merkezli kripto para borsası BKX, 254 kripto para birimi ve 414 işlem çifti ile hizmet sunan bir borsadır.

BKEX Hangi Ülkenin Borsasıdır?

BKEX Hangi Ülkenin Borsasıdır?

2018 yılında British Virgin Island (Karayiplerde bulunan Birleşik Krallık’a bağlı adalar topluluğu) merkezli olarak kurulan BKEX kripto para takas platformu, merkezi bir idare tarafından yönetilmektedir. Faaliyet gösterdiği tüm ülkelerin kurallarına uygun şekilde faaliyette bulunan borsa, kullanıcı kaydında KYC doğrulaması (kimlik doğrulama) işlemini şart koşmaktadır.

BKEX Tarihçesi ve Sicili

BKEX Tarihçesi ve Sicili

2018 yılından bu yana aktif şekilde faaliyetlerini sürdüren BKEX kripto para takas platformu, bugüne kadar herhangi bir siber saldırı ile karşı karşıya kalmaması ile güvenilir kripto para borsaları arasına girmeyi başarıyor. Google ve sosyal medya platformlarında borsa ile ilgili olumsuz herhangi bir görüşün bildirilmemesi de borsanın geçmişi ve sicili konusunda kullanıcılarına güven vermektedir.

BKEX Lisanslı mı, Yasal mı?

BKEX Lisanslı mı, Yasal mı?

Kripto para borsaları ile ilgili yapılan tüm düzenlemelere riayet ederek faaliyet gösteren BKEX, yasal olarak dünya genelinde hizmet veren küresel bir kripto para borsasıdır. BTC King Technology Co., Ltd (Kayıtlı adres: British Virgin Island; Kayıt Kodu: 1978707) tarafından işletilen BKEX, dünyadaki ilk topluluk mutabakatı dijital varlık ticaret platformudur.

BKEX Kullanımı Zor mu?

BKEX Kullanımı Zor mu?

Hem mobil hem de PC kullanım ayrıcalığı sunan BKEX, klasik kripto para borsaları kadar kolay bir platformdur. Diğer borsalara göre daha az işlem yapılabilmesi de ayrıca borsanın kullanımını kolaylaştırmaktadır.

BKEX Android ve IOS uygulamaları ile kolaylıkla coin alışverişi yapabilir, takas işlemleri gerçekleştirerek yatırım yapabilirsiniz. Bu yönüyle en basit düzeydeki kullanıcılar da kolaylıkla borsayı kullanabilmektedir.

BKEX Android uygulaması indirme linki
İndirmek için tıklayın
BKEX IOS uygulaması indirme linki
İndirmek için tıklayın

BKEX Donma Yaşıyor mu?

BKEX Donma Yaşıyor mu?

Güvenilir kripto para borsalarının en büyük özelliklerinden biri yoğun işlemler esnasında donma yaşayıp yaşamamalarından anlaşılır. BKEX güvenilir mi sorusunu bu şekilde de yanıtlayabiliriz. Şuana kadar edindiğimiz deneyime göre piyasanın en volalite olduğu dönemlerde de herhangi bir donma durumu söz konusu olmadı. Bu yöndeki farklı deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada BKEX

Sosyal Medyada BKEX

Aktif olarak sürekli kullanıcılarını sosyal medya platformları üzerinden bilgilendiren BKEX, Twitter, Facebook, Instagram ve diğer sosyal mecraları aktif şekilde kullanmaktadır. Aşağıdaki bağlantılardan borsanın sosyal medya hesaplarına ulaşabilirsiniz.

BKEX Global Twitter Linki

BKEX Telegram (İngilizce) Linki

BKEX Global Linkedin Linki

BKEX Coinmarketcap Linki

BKEX Sıkça Sorulan Sorular

BKEX hangi ülkenin borsası?

BKEX, British Virgin Island (Karayiplerde bulunan Birleşik Krallık'a bağlı adalar topluluğu) merkezli bir kripto para borsasıdır.

BKEX ne zaman kuruldu?

BKEX 2018 yılında aktif olarak faaliyetlerine başlamış, kısa sürede tüm dünya genelinde kullanılmaya devam eden bir borsa haline geldi.

BKEX Türkiye’de yasal mı?

BKEX kripto para borsası, faaliyette olduğu tüm ülkelerin kanunlarına uygun şekilde hareket eden bir kripto para borsasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz