Bitexen Güvenilir mi? 5 BTXN Nasıl Kazanılır, Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

0
463

Bitexen, Türkiye’de yerel hizmet veren 2018 yılında İTÜ ve Boğaziçi Üniversitesi öğretim hocaları tarafından kripto üretim aşaması gerçekleştirilmiş en güvenilir Türk kripto borsalarındandır.

2 milyon 210 bin Türk lirası ödenmiş sermaye ile faaliyetlerini yasal düzenlemelere uygun şekilde sürdüren Bitexen A.Ş, Türk Lirası ile Bitcoin satın alınabilen bir platformdur.

5 BTXN (20 TL) Nasıl Kazanılır?

Bitexen, referans ile kayıt olan yeni kullanıcılarına 5 BTXN (20TL) hoşgeldin bonusu veriyor. Kazanmak için aşağıdaki adımları takip edin.

 1. Referans linki ile kayıt olun. Kayıt olmak için tıklayın
 2. KYC doğrulaması (kimlik doğrulama) mutlaka yapın
 3. Hesap doğrulama işlemlerini yapın.

Önemli Not: Bitexen kripto borsasından 20 BTXN kazanmak için kayıt olduktan sonra mutlaka KYC doğrulaması yapmanız gerekir.

3.7

Bitexen 5 BTXN KAYIT OL HEDİYESİ

Türkiye'nin en güvenilir kripto borsası Bitexen'e kayıt ol, Türk Lirası ile Bitcoin al!
KYC DOĞRULAMAYA
5 BTXN
bitexen

Bitexen Değerlendirme Tablosu

Tamamen Türkçe Coin sayısı az
Basit kullanımlı arayüz Vadeli işlem yok
Tamamen yerli borsa Canlı destek yok

Bitexen Borsası Nedir?

Bitexen, İTÜ ARI Teknokent teknoloji geliştirme bölgesinde faaliyet gösteren Bitexen Teknoloji A.Ş tarafından geliştirilmiş Bitcoin ve altcoin alım satım platformudur.

Bitexen, kullanıcılarına sunduğu ticaret türleri, çeşitli etkinlikleri ve dağıttığı ödülleri ile bilinen, Haluk Levent’in reklamlarında oynadığı borsadır.

Yenilikçi bakış açısıyla oluşturulan Bitexen, kullanıcı deneyimi ve varlık güvenliklerinin koruma altına alınması adına gerekli çalışmaları yapan ve sürekli yeni güncellemelerle bunu destekleyen bir platformdur.

İstanbul Ticaret Odası’na (İTO) kayıtlı olan ve 2 milyon 210 bin Türk lirası ödenmiş sermaye ile faaliyetlerini sürdürmeye devam eden Bitexen, Exencoin (BTXN) kripto parasına sahiptir.

Yahya Tuğyan Erdem, Murat Çelik, Murat Dağdelen, Mehmet Fatih Bilgin tarafından kurulan ve Kemal Cenk Erdem ise şirketin yönetim kurulu başkanlığını yürüttüğü Bitexen, tüm yasal mevzuatlara uygun şekilde faaliyet gösterir.

3.7

Bitexen 5 BTXN KAYIT OL HEDİYESİ

Türkiye'nin en güvenilir kripto borsası Bitexen'e kayıt ol, Türk Lirası ile Bitcoin al!
KYC DOĞRULAMAYA
5 BTXN
bitexen

Bitexen’in Tarihi ve Kuruluşu

2018 yılında İTÜ Arı merkezli olarak kurulan Bitexen, FinTech (Financial technology) şirketidir.

Firmanın çekirdek kadrosu tamamen bankacılık ya da finansal alanlarda uzmanlaşan kişilerden oluştuğu için Bitexen CEO’su Kemal Cenk Erdem, firmanın Fintech şirketi” olduğunu söylüyor.

İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı Bitexen Teknoloji A.Ş. 25.000.000 Türk Lirası ödenmiş sermaye ile hizmet vermektedir.

Bitexen Güvenilir mi?

2018 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmeye devam eden Bitexen, Türkiye’nin en güvenilir kripto borsaları arasında yer almaktadır.

Kayıt aşamasında kullanıcılarından belge doğrulama, kimlik doğrulama, telefon doğrulama, SMS doğrulama ve isteğe bağlı selfie doğrulama gibi belgeleri ister.

Bitexen, varlık güvenliğini korumak ve kullanıcı bilgilerine erişimi engellemek için son derece titiz davranan bir platformdur.

Kaspersky web uygulaması İOS ve Android uygulamalarıyla beraber harici ağ altyapısının da test edildiği denetimi başarı ile geçen Bitexen, uluslararası bağımsız bir siber güvenlik şirketi tarafından güvenliği onaylanmış bir kurumdur.

İstanbul Ticaret Odası’na (İTO) kayıtlı olan borsa, arkasındaki güçlü ekibi ile kullanıcılarına güven veren ve sunduğu hizmetleri ile de yatırımcıları memnun etmeyi başaran güvenilir kripto borsasıdır.

Bitexen CEO’su Kemal Cenk Erdem’in de dediği gibi diğer borsalara göre Bitexen’in daha fazla belge istemesinin nedeni, kripto borsalarında olası regülasyon durumunda kullanıcıyı korumak ve şirketin resmi prosedürlere bağlı kaldığını göstermektir.

Bitexen’in KYC doğrulaması istemesi ve diğer borsalardan daha fazla belge istemesinin nedeninden bir diğeri de potansiyel regülasyonlar olarak değerlendirilmektedir.

Erdem, Türkiye’deki kripto para sektörünün ilerleyen zamanlarda regüle edilmeye başlayacağına inandığını ve kullanıcılarından daha fazla belge istemesinin nedeni olarak göstermektedir.

Bitexen, platformun alım-satımını oluşturduktan kısa bir süre sonra kullanıcılarının yoğun isteği üzerine stop emrini de aktif şekilde kullanıma sunuyor.

3.7

Bitexen 5 BTXN KAYIT OL HEDİYESİ

Türkiye'nin en güvenilir kripto borsası Bitexen'e kayıt ol, Türk Lirası ile Bitcoin al!
KYC DOĞRULAMAYA
5 BTXN
bitexen

Bitexen Komisyon Oranları

Bitexen, Türk Lirası yatırma işlemlerinde kullanıcılarından herhangi bir komisyon ücreti almaz.

Para çekim işlemlerinde ise 3 TL + KDV kesintisi yapar.

Bitexen’e başka kripto borsasından coin transferi yapmak veya Bitexen’den başka borsaya coin transferi yapmak için ise komisyon ücretleri coine göre değişiklik gösterir.

Bitexen komisyon ücretleri, diğer Türk kripto borsalarına göre biraz daha yüksektir. Fakat kullanıcının hesabında 100 EXEN’in üzerinde coin olduğunda ve kullanıcı bir haftada yaptığı alım-satım işlemlerinden sonra ödediği komisyonun %50’sini geri almaktadır.

EXEN coin bulunduran kullanıcılardan alınan komisyon oranları, piyasa yapıcı ve piyasa alıcı olmalarına göre değişiklik göstermektedir.

Haftalık komisyon iadesinin ardından piyasa yapıcı olarak kesilen net komisyon oranı yüzde 0,075 iken piyasa alıcılardan net komisyon oranı yüzde 0,125 komisyon kesintisi yapmaktadır.

Bu rakamlar Binance işlem ücretleri ile kıyaslandığında, Binance’a göre daha yüksek olduğu görülmektedir. Binance’da işlem ücreti yüzde 0,075 olarak belirlenmiştir.

Bitexen Müşteri Hizmetleri

Borsanın güvenilir olduğunu gösteren en büyük Bitexen özelliklerinden biri de müşteri hizmetlerinin kısa sürede cevap vermesidir.

Bitexen müşteri hizmetlerini denemek amacıyla gönderdiğimiz maile 7 dakika içerisinde cevap verildiği görülmektedir. Yüz binlerce kullanıcısı olan bir borsanın bu kadar kısa sürede cevap vermesi, takdir edilecek bir durumdur.

Bitexen müşteri destek

Bitexen Ticaret Deneyimi

Bitexen ticaret deneyimi

Hem web sürümü hem de mobil uygulaması ile kullanıcıların kolay işlem yapmalarını sağlayan Bitexen, ticaret deneyimi konusunda diğer yerel borsalar kadar basit bir kullanıma sahiptir.

Aşağıdaki bağlantılardan mobil cihazınıza uygun sürümü indirebilir, ticaret yapmaya başlayabilirsiniz.

IOS Android

Bitexen’e Nasıl Üye Olunur?

Bitexen’e üye olmak için aşağıda resimli anlatımda olduğu gibi hareket ederek kolaylıkla hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Bitexen üyelik işlemini başlatmak için kayıt sayfasına gidin. Kayıt sayfasına ulaşmak için buraya tıklayın.
Bitexen kayıt Kayıt sayfası açıldığında sizden istenen bilgileri doğru şekilde girin. Bilgilerin size ait olduğunu teyit edin. ve ardından "Kullanıcı sözleşmesi", "Aydınlatma Metni", Açık Rıza Beyanı" ve "Elektronik Ticari İleti" bölümlerini onaylayarak hesabınızı oluşturun.
  Bitexen kayıt Üyelik bilgilerinizi doğru şekilde girdikten sonra belirttiğiniz mail adresine gelen doğrulama butonuna tıklayarak hesap doğrulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bitexen Kimlik Doğrulama (KYC)

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil resminize tıklayın açılan sekmeden “Ayarlar” bağlantısına tıklayın. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi doğrulanmış hesaplarda “Doğrulandı” olarak gösterilmektedir. Yeni kayıt olan kullanıcılarda ise “Doküman Yükle” butonuna tıklayın.

Sistemin istediği belgeleri yükleyerek onaya gönderin. Belge onay süresi ortalama 24 saat sürmektedir. Fakat genel olarak kısa sürede onay ya da red kararı verir.

bitexen kyc

Bitexen’e Para Nasıl Yatırılır?

Bitexen’e para yatırmak için aşağıda resimli olarak anlattığımız şekilde işlem yapabilir ve güvenilir bir şekilde para yatırabilirsiniz.

Bitexen para yatırma Bitexen para yatırma işlemi için hesabınıza giriş yapın. Arından üstteki resimde görüldüğü gibi "Hesaplarım" sekmesinin üzerine gelin, açılır menüden "Para Yatırma" butonuna tıklayın.
Bitexen para yatırma Para yatırma sayfasına geldiğinizde size anlaşmalı olduğu bankaları sunacaktır. Buradan banka seçimi yapın, ardından IBAN ve şirket bilgilerini kopyalayarak online bankacılık hizmetlerinden Bitexe para yatırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bitexen Para Çekme

Bitexen para çekme işlemi, banka hesabına ya da başka borsaya olmak üzere iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Bitexen’den bankaya para çekmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. Hesabınıza giriş yapın
 2. “Hesaplarım” > “Para Çekme” adımlarını takip edin.
 3. Banka hesabınızı tanımlayın.
 4. Çekmek istediğiniz miktarı belirtin.
 5. “TRY Çek” butonuna tıklayın.

Bitexen’den başka borsaya coin transferi yapmak için yukarıdaki adımları aynı şekilde takip edin.

Sayfada “Para Birimi” yerinden çekmek istediğiniz coini seçin ve Coin cüzdan adresi, çekmek istediğiniz miktar bölümlerini doğru şekilde girdikten sonra “Çek” butonuna tıklayın.

Bitexen İletişim

Bitexen Türkiye’de yerel olarak hizmet veren kripto para borsasıdır. Aşağıda borsanın iletişim bilgileri ve ulaşabileceğiniz sosyal medya hesap bilgileri yer almaktadır.

Yönetim ve Satış Ofisi: Kültür Mh. Nispetiye Cd. Akmerkez B3 Blok Kat:2 Beşiktaş/İstanbul Merkez: Reşitpaşa Mahallesi Katar Cad. Arı 6 Sit. Enerji Teknokenti Apt.No:2/49/105 Sarıyer İstanbul Destek: [email protected]
Bitexen Twitter: Tıklayın Bitexen Instagram: Tıklayın Bitexen Facebook: Tıklayın Bitexen YouTube: Tıklayın Bitexen Linkedin: Tıklayın Bitexen Telegram: Tıklayın
Dünyanın en iyi kripto para borsalarını karşılaştır!
Birbirinden farklı avantajlara sahip en iyi kripto para borsalarını karşılaştır ve avantajlarından yararlan.

Bitexen Avantajları

 1. Bitexen, tamamen Türkçe dil desteği ile kurulmuş bir borsadır.
 2. Alım-satım ekranı kolaylıkla kullanılabilir.
 3. Yüksek donanımlı güvenlik katmanları ile korunur.
 4. Telefon ile iletişime geçilebilir.

Bitexen Dezavantajları

 1. Bitexen’de altcoin seçeneği azdır.
 2. Bitexen’de canlı destek sayfası bulunmamaktadır.
 3. Bitexen’de vadeli işlem yapılmamaktadır.

Bitexen SSS

Bitexen yasal mı?

Bitexen, 2018 yılında İTÜ ARI Teknokent teknoloji geliştirme bölgesinde faaliyet gösteren Bitexen Teknoloji A.Ş tarafından geliştirilmiş Bitcoin ve altcoin alım satım platformu olup İstanbul Ticaret Odası'na (İTO) kayıtlı yasal bir borsadır.

Bitexen'e kimlik bilgileri vermek güvenilir mi?

Bitexen olası bir kripto borsası regülasyonuna karşı kullanıcılarından daha detaylı belge isteyen bir platformdur. KYC doğrulaması, kara para aklama ve terörü finanse etme suçlarının önüne geçmek amacı ile istenen bir doğrulama türü olup güvenilirdir.

Bitexen para yatırma limiti var mı?

Bitexen para yatırma limiti yoktur. En az 1 TL minimum rakam ile üst sınır olmaksızın para yatırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kendi adınıza olmayan başka bir hesaptan para yatırma işlemi gerçekleştirilemez.

Bitexe para çekme limiti var mı?

Bitexen'den para çekme minimum limiti 50 TL'dir. Günlük maksimum 500,000 TL, aylık 2.500.000 TL çekim yapabilirsiniz.

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz