Komisyonsuz Binance (BinanceTR) Para Yatırma 2022

Kripto para ticaretinin en sık yapıldığı Binance para yatırma işlemi oldukça kolay. Eğer hala Binance’a nasıl para nasıl yatırılır bilmiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Binance para yatırma işlemi, sadece kredi kartı ile ya da başka bir borsada olan varlıklarınızı transfer ederek yapabileceğiniz bir işlemdir. Binance’a kredi kartı ile para yatırma hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Bu yazımızda, alternatif banka hesabınızdan EFT/Havale ile kripto para alabileceğiniz BinanceTR para yatırma hakkında sizlere detaylı bilgi vereceğiz.

Aşağıda BinanceTR para yatırırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında verdiğimiz bilgileri mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

1- BinanceTR Para Yatırma

Hızlı bir şekilde hata yapmadan BinanceTR para yatırma işlemini tamamlamak için aşağıdaki adımları uygulayın.

BinanceTR komisyonsuz para yatırmak için uygulamayı indirin ve uygulamanın ana sayfasında sağ alt bölümde yer alan "Cüzdan" sekmesine tıklayın.
"Cüzdan" sekmesine tıkladıktan sonra uygulamanın üst kısmında yer alan "Yatırma" sekmesine tıklayın.
Bankadan BinanceTR para yatırma işlemi için cüzdanınıza girdikten sonra "Yatırma" seçeneğine tıkladıktan sonra açılan ekrandan yatırmak istediğiniz parayı "TRY" seçin.
Para birimini seçtikten sonra açılan sayfada Ziraat Bankası, Vakıfbank, AKBBANK, Fibabanka veya Diğer Bankalar yazan seçeneklerden sizin için uygun olanını seçin.
Açılan sayfadan banka bilgilerini kopyalamak için IBAN ve Hesap Adı bölümlerinin sağ tarafında yer alan "Kopyala" butonuna tıklayarak kopyalayın. Daha sonra online bankacılık uygulamanıza girerek "Transferler" butonuna tıklayın, buradan "Başka Bir Alıcı" sekmesine tıklayın. Açılan sayfadan, kopyaladığınız IBAN ve Hesap bilgilerini yapıştırın ve "Onayla" butonuna tıklayarak Binance para transferi işlemini tamamlayın.

2- Binance’a Kripto Para Yatırma

Binance para yatırma işlemini farklı bir borsadaki varlıklarınızı göndererek yapmak isterseniz, aşağıdaki adımları sırasıyla takip edebilirsiniz.

Binance Global hesabınıza giriş yaptıktan sonra "Cüzdan" sekmesine tıklayın.
"Cüzdan" sayfasına gittiğinizde karşınıza çıkacak seçeneklerden "Yatırma" öğesine tıklayın.
Yatırma alanında karşınıza birden fazla seçenek çıkacaktır. Başka borsadaki varlıklarınızı Binance Global hesabınıza transfer etmek için “Kripto Para Yatırma” butonuna tıklayın.
Kripto para yatırma ekranına geldiğinizde açılan sayfadan yatırmak istediğiniz kripto parayı seçin ve daha sonra ağı belirleyin. Ağ belirlerken doğru ağ olduğundan emin olmalısınız.
Kripto para seçimi yaparken eğer daha önce aynı kripto parayı transfer etmemiş iseniz cüzdan kodunuz olmayacaktır. Cüzdan kodunuzu almak için "Adres Al" butonuna tıklayın ve açılan ekrandan size verilen cüzdan kodunu kopyalamak için "Kopyala" butonuna tıklayarak kopyalayın.
Seçtiğiniz kripto paraya ait bilgileri kopyaladıktan sonra varlıklarınızın olduğu diğer borsaya gidin. Genellikle varlıklar "Varlıklar"  veya "Cüzdan" başlığı altında olur. Buraya geldiğinizde sırasıyla;
  1. Çekme butonuna tıklayın.
  2. Kripto para ve ağı seçin (ağ seçerken mutlaka Binance Global hesabınızda seçtiğiniz ağ ile aynı olmasına dikkat edin.)
  3. Çekmek istediğiniz miktarı belirleyin.
  4. Onaylama kodlarını girdikten sonra işlemi tamamlayın.
 

Binance’a Komisyonsuz TL Nasıl Yatırılır?

Binance’a para yatırırken komisyon ödememek için Binance TR uygulamasını kullanmanız gerekir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Binance Global hesabınıza sadece kredi kartı ve başka borsalardan kripto para transferi yapabilirsiniz. İtibari para yatırma işlemleri için TRBinance kullanmanız gerekir. Aşağıda Binance’a komisyonsuz para yatırma yöntemlerini sizlere sunduk.

Binance Anlaşmalı Bankalardan Hesap Açın: Türkiye’de PaPara ile Binance para yatırma işlemlerinin yasaklanmasının ardından, Binance, Türk yatırımcılarına komisyonsuz para yatırma seçeneğini sundu. Türkiye’de Ziraat Bankası ve Vakıfbank ile anlaşması olan Binance’a komisyonsuz para yatırmak için öncelikle bu iki bankadan birinden hesap açmanız gerekir.

BinanceTR Uygulamasını İndirin: Türkiye’den Binance’a para yatırmak için BinanceTR uygulamanızın olması gerekir. Tabi bununla birlikte üyeliğinizin de olması gerekiyor.

5.9

Binance TR %10 komisyon indirimi

Binance TR üyeliğinizi oluşturarak bankanızdan hızlı ve güvenilir şekilde transfer yapın.
%10 KOMİSYON İNDİRİMLİref

Android

İtibari Para Yatırın: TRBinance hesabınızı oluşturduktan sonra yapmanız gereken eğer Binance Türkiye’nin anlaşmalı olduğu bankalarda hesabınız varsa (AKBANK, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Fibabanka) 7/24 komisyonsuz para yatırabilirsiniz. Eğer bu bankalarla çalışmıyorsanız, “Diğer bankalar” seçeneğini kullanarak da Binance’a komisyonsuz para yatırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

BinanceTR Para Yatırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Binance TR itibari para (TRY) işlemini sadece kendi adınıza olan banka hesabınızdan yapabilirsiniz.
  2. Para yatırma işlemi, ATM ya da banka merkezlerinden yapılmaz. Sadece online bankacılık sistemini kullanarak para yatırabilirsiniz.
  3. Bazı bankalar, kripto para alımını kısıtladığı için bankanızın kripto para ticaretine izin verip vermediğinden emin olmalısınız.
  4. İlk Türk Lirası (TRY) yatırma işleminden sonra Binance transfer ve kripto para çekme işlemleriniz 48 saatliğine devre dışı bırakılır.

Kripto borsaları arasında en çok tercih edilen Binance, her konuda olduğu gibi Binance para yatırma konusunda da kullanıcılarına kolaylık sağlayan bir platformdur. Kredi kartı ile, Banka EFT ya da havale ile Binance para yatırma işlemi sağlanabildiği gibi başka kripto borsalarındaki varlıklarınızı da transfer edebilirsiniz.

Binance’ın güvenilir bir platform olmasının altında birçok etken yatmaktadır elbette. Ancak kullanıcı dostu olarak sunduğu çözümler, borsanın aktif olarak kullanıcıları tarafından tercih edilmesi ve tavsiye edilmesini etkilemektedir. Bu ayrıcalıklar arasında Binance para yatırma işlemleri de yer almaktadır.

Neden Binance?

Aslında birçok konuda diğer borsalardan daha fazla özellik ve ayrıcalığa sahip olan Binance, en çok da para yatırma konusunda sunduğu alternatif çözümleri ile kendinden söz ettirmektedir. Çünkü diğer birçok global borsada para yatırma işlemleri Türkiye’deki bankalardan yapılamamaktadır. Binance, daha geniş alanda hizmet vermek amacıyla birçok ülkenin itibari para birimleri ile yatırım yapmayı kolaylaştırmaktadır. Binance para yatırma işlemleri Türkiye’den de anlaşmalı olduğu bankalar ve diğer bankalar üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir.

Binance’ı değerli kılan Binance para yatırma seçeneklerinin hem kolay olması hem de kullanıcı açısından zorlayıcı olmaması, platformun her geçen gün daha fazla yeni üye kazanmasını sağlamaktadır. Binance hakkında yaptığımız değerlendirmeyi incelediğinizde de bunu net şekilde görebilirsiniz. Binance değerlendirmesi yazımıza ulaşmak için buraya tıklayın.

Binance Nedir?
Binance, 2017 yılında CZ tarafından Çin merkezli olarak kurulmuş bir kripto para borsasıdır.

Binance Para Yatırma SSS

Binance tr para yatırma süresi ne kadar sürer?

BinanceTR para yatırma işlemleri, genellikle 15 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Uzun süre beklediğiniz halde henüz paranız cüzdanınızda gözükmüyorsa BinanceTR canlı destek sayfasına bağlanarak, müşteri temsilcisinden destek talebinde bulunabilirsiniz. Binance TR canlı destek sayfasına ulaşmak için buraya tıklayın.

BinanceTR para yatırma limiti ne kadar?

BinanceTR para yatırma minimum limiti bulunmamaktadır. Limitleriniz dahilinde TRY yatırma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Binance tr para yatırma saatleri

BinanceTR, Türkiye'de AKBANK, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Fibabanka ile direkt olarak çalışmaktadır. Diğer bankalarla ise FAST sistemi ile çalışmaktadır. Yani diğer banka kullanıcıları da 7/24 Binance para yatırma işlemi gerçekleştirebilmektedir.

Para yatırma işlemim reddedildi, ne yapmam gerek?

Bazı bankalar, kripto para ticaretine izin vermemektedir. Bu bankalarda işlem yapıldığında “İşlem düzenleyen banka tarafından reddedildi. Lütfen bankanızla iletişime geçin veya farklı bir banka kartı deneyin” şeklinde uyarı verilir. Bu uyarıyı gördüğünüzde başka bir banka ile ile işlem yapmanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz