Binance Para Çekme: 3 Adımda BinanceTR Transfer Etme

Binance para çekme konusunda zorlanıyorsanız, aşağıda adım adım anlattığımız şekilde başka bir borsaya veya varlıklarınızı BinanceTR hesabınıza kolaylıkla transfer edebilirsiniz.

Binance Global’den banka hesabına para çekme işlemi direkt olarak yapılamamaktadır. Bunun yerine TRBinance hesabınızı kurarak işlem sağlayabilirsiniz.

Not: TRBinance hesabınızı Binance Global hesabınız ile eşleştirebilmek için TRBinance hesabınızı da aynı mail, şifre gibi bilgilerle oluşturmanız gerekmektedir.

Aşağıda Binance’dan para çekerken dikkat edilmesi gerekenler bölümünü okuyarak daha sağlıklı işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Binance’dan Başka Borsaya Para Çekme

Binance Global hesabınızdan giriş yapın. Daha sonra "Cüzdan" sekmesine tıklayın.
Cüzdan sayfası açıldığında size ne yapmak istediğinizi soracaktır. Burada para çekmek için "Çekme" butonuna tıklayın.
Açılan sayfada çekmek istediğiniz coini belirtin. Varlıklarınızı başka bir borsaya taşırken aynı coinin taşıyacağınız borsada listelenmiş olmasına dikkat edin.
Coini seçtikten sonra "Ağ Adresi" bölümünü transfer edeceğiniz borsa ile uyuşmasına dikkat ederek seçin.
Binance'dan göndereceğiniz borsadan aldığınız cüzdan kodunu, ilgili yere yapıştırın ve işlemi onaylayın.
Tüm işlemleri yaptıktan sonra çekim işlemini onaylamak için "Mail doğrulama kodu" ve "google authenticator" kodunu girin ve işlemi tamamlayın.

Binance’dan TRBinance Transfer Etme

Varlıklarınızı banka hesabınıza çekmek için yapmanız gereken işlem çok daha basit. Aşağıdaki adımları takip ederek varlıklarınızı kolaylıkla BinanceTR hesabınıza çekebilirsiniz.

  1. Binance Global hesabınıza giriş yapın.
  2. “Cüzdan” sekmesine ve “Spot” bölümüne girin.
  3. “Transfer” butonuna tıklayın.
  4. “Nereden” bölümünü “Spot” nereye bölümünü “BinanceTR” olarak seçin.
  5. Çekmek istediğiniz coini ve miktarı belirleyin.
  6. “Transferi Onayla” butonuna tıklayın.
Dünyanın en iyi kripto para borsalarını karşılaştır!
Birbirinden farklı avantajlara sahip en iyi kripto para borsalarını karşılaştır ve avantajlarından yararlan.

BinanceTR’den Banka Hesabına Para Çekme

Yukarıda anlattığımız gibi 2 adımda Binance Global hesabınızdan BinanceTR hesabınıza paranızı kolaylıkla çekebilirsiniz. Şimdi de BinanceTR hesabınızdan Banka hesabınıza nasıl para çekeceğinizi anlatalım.

USDT olarak BinanceTR transfer ettikten sonra paranızı TRY çevirmek için "Alım-Satım" sekmesine tıklayın ve USDT'lerinizi TRY Çevirin.
Paranızı TRY çevirdikten sonra banka hesabınıza paranızı transfer etmek için "Cüzdan" sekmesine tıklayın ve "TRY" seçin. Daha sonra üst kısımda yer alan "Çekme" butonuna tıklayın.
Açılan sayfadan çekmek istediğiniz miktarı belirtin daha sonra önceden kayıt ettiğiniz bir banka hesabınız yoksa "Adresi Kaydet" butonuna tıklayarak IBAN numarasını girin ve kaydedin. Kaydetmeden de işleme devam edebilirsiniz. Bunları yaptıktan sonra alt kısımda yer alan "Onayla" butonuna tıklayın.

Binance Para Çekme İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Alıcı cüzdan adresinin doğru olduğundan emin olun. Yanlış bir karakter bile girseniz, yanlış gönderim olacağı için paranızı geri alma şansınız olmayacaktır. Bunun için hangi borsayı kullanıyorsanız cüzdan kodunu kopyalama seçeneği mutlaka bulunur. Hatalı işlem yapmamak için manuel adres girmek yerine kopyalama butonunu kullanın.
  2. Ağ seçimi de kripto para transferi aşamasının en önemli konularından biridir. Örneğin USDT göndermek için ERC20 ve TRC20 ağları bulunmaktadır. Transfer edeceğiniz borsada ERC20, Binance’te TRC20 ağını seçmeniz durumunda para transferi yapamazsınız.
  3. Şifrelerinizi kimseyle paylaşmayın.
  4. Para çekme işlemleri ya da coin transfer işlemleri, zaman zaman Blockchain ağında bekletilebilir. Bu durumda aceleci davranmayın. Doğru işlem yaptığınıza emin olduğunuz halde transfer süresi çok uzadı ise öncelikle Binance’dan “Çekim geçmişi” bölümünü kontrol edin. Burada “Onaylandı” ibaresini görüyorsanız, transfer ettiğiniz borsa ile iletişime geçmeniz daha sağlıklı olacaktır.
Binance Nedir?
Binance, 2017 yılında CZ tarafından Çin merkezli olarak kurulmuş bir kripto para borsasıdır.

Binance Para Çekme SSS

Binance'dan para çekme limiti ne kadar?

Binance'dan para çekme limiti, kullanıcısının seviyesine göre değişmektedir. Çekim limitleri; düzenli kullanıcılarda, , VIP1, VIP2, VIP3 kullanıcılarında 8,000,000 BUSD, VIP4 kullanıcılarında; 16.000.000 BUSD, VIP5 kullanıcılarında; 24.000.000 BUSD, VIP6 kullanıcılarda; 40.000.000 BUSD, VIP7 kullanıcılarda; 64.000.000 BUSD, VIP8 kullanıcılarda; 80.000.000 BUSD, VIP9 kullanıcılarda ise 96.000.0000 BUSD olarak belirtilmiştir.

Binance para çekme saatleri

Binance'dan BinanceTR para çekme işlemleri 7/24 sağlanabilmektedir. Platformun son olarak Türkiye'deki tüm bankalardan FAST onayı almasından sonra BinanceTR hesabından hafta sonları dahil 7/24 para çekme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Binance para çekme süresi ne kadar?

Binance'dan para çekme süresi, eğer Binance-BinanceTR arasında yapılacaksa maksimum 5 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Başka borsaya transfer işlemleri ise Blockchain ağı ile çekilen coinin minimum transfer süresine göre değişiklik göstermektedir. Normal şartlarda en geç 30 dakika içerisinde transfer işlemleri gerçekleşmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz