Binance P2P Nasıl Kullanılır, Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Binance P2P, kullanıcıların yerel para birimleri ile eşlerarası çeşitli kripto para birimlerini alıp satabildikleri, paranın özgür bırakıldığı bir sistemdir.

Binance P2P Platformundan Coin Nasıl Alınır?

1- Hesabınıza Giriş Yapın

Binance p2p kullanımı

Platformda dilediğiniz para birimini alıp satmaya başlamak için hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “Giriş” butonuna tıklayarak hesabınıza giriş yapın.

2- P2P Platformuna Girin

Binance p2p kullanımı

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sayfanın sol üst köşesinde yer alan “Kripto Al” butonuna tıklayın. Açılır menüden “P2P Alım Satım” butonuna tıklayarak platforma giriş yapın.

3- Para Seçin, Miktar Belirleyin

Binance p2p kullanımı

Platforma girdikten sonra üst kısımda yer alan para birimlerinden hangisi ile işlem yapmak istediğinizi seçin. Örneğin “TRY” seçebilirsiniz. Para birimini seçtikten sonra sayfada listeli halde satın almak istediğiniz coinin satıcıları gelecektir. Bunlar arasında seçim yaparken, Binance tarafından “Güvenilir rozeti” verilen satıcıları tercih etmenizi öneririz. Sağ tarafında “Al” butonuna tıklayarak miktarı girebilirsiniz.

5- Transfer Tipini Seçin, Transfer Edin

Binance p2p kullanımı

Satıcılar, satmak istedikleri coinlerin ne şekilde alınabileceğini kendileri belirtirler. Banka transferi, PaPara ya da farklı seçenekleri kullanarak satış yapabilirler. Size uygun bir seçeneği seçerek ödemeyi yapabilirsiniz. Daha sonra alt kısımda yer alan “Transfer Edildi, Sonraki Adım” butonuna tıklayın.

“Transfer Edildi, Sonraki Adım” butonunun üzerinde yer alan süre içerisinde para transferini gerçekleştirmeniz gerekir. Bu süre dolduktan sonra emriniz iptal edilir, yeniden alım yapmak için yeni bir emir oluşturmanız gerekir. İlgili ödeme yöntemi ile transfer yaptığınızda, satın aldığınız coin, spot hesabınıza aktarılacaktır.

İlginizi Çekebilir: Binance Birikim Nasıl Kullanılır?

Binance P2P Nedir?

Binance P2P Nedir?

Binance p2p (Peer-to-Peer), kullanıcıların yerel para birimleri ile eşler arası çeşitli kripto paraları alıp satmaya olanak sağlayan bir platformdur. 2018 yılında hizmete sunulan bu platformda BTC, ETH, USDT, DAI, BUSD, BNB, DOGE gibi kripto paralarla alım satım yapılabilmektedir.

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para platformu özelliğine sahip Binance, farklı ticaret seçenekleriyle kullanıcılarının daha fazla para kazanmasına olanak sunmaya devam ediyor. Sıkça sözü edilen Binance P2P de bu yenilikler arasında değerlendirilebilir.

Binance P2P Nasıl Çalışır?

Binance P2P Nasıl Çalışır?

Aslında kripto para ticaretinden farklı bir sistem olmayan Binance p2p (Peer-to-Peer), son derece basit bir şekilde çalışan bir programdır. Binance tarafından onaylanmış kullanıcılar (KYC doğrulamasını tamamlamış kullanıcılar), sisteme ilan verirler. Ellerindeki varlığı satışa çıkarttıkları bu ilanda varlığın fiyatını belirlerler. Bir alıcının çıkması durumunda alıcılar, banka yoluyla ya da diğer ödeme seçenekleriyle satın alma işlemini tamamlarlar.

Binance P2P, aslında bir nevi dövizcilik ya da kuyumculuk işlemi gibidir. Kullanıcı spot piyasada ya da vadeli işlem piyasasında işlem yapmak yerine, elinde bulundurduğu varlıklarını perakende olarak başka satıcılara satar. Yani buradaki en büyük avantaj, piyasa emri ya da limit emir kullanmaya gerek kalmadan satıcının istediği fiyatı belirlemesi, alıcının da bunu kabul etmesidir.

İlginizi Çekebilir: Binance Hediye Kartı Nasıl Gönderilir?

Binance P2P Güvenilir mi?

Binance P2P Güvenilir mi?

Dünyanın en büyük kripto para platformu Binance tarafından sağlayan Binance p2p (Peer-to-Peer) hizmeti, tamamen kontrol altında tutularak dolandırıcılık ya da benzeri durumların yaşanmasının önüne geçilecek şekilde tasarlanmıştır. Binance p2p (Peer-to-Peer) hesabınızdan bir coin satmanız ve bunun karşısında bir problem yaşamanız durumunda Binance destek ekibine sorunu ileterek kısa sürede çözüme ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Binance Güvenilir mi?

Binance P2P (Peer-to-Peer) Avantajları Nelerdir?

Binance P2P (Peer-to-Peer) Avantajları

Her geçen gün daha da büyümeye devam eden ve kullanıcı sayısı açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olmayı başaran Binance, kullanıcılarına sunduğu Binance p2p (Peer-to-Peer) hesabı ile avantajlı ticaret yapmayı sunuyor. Birçok yönden avantajları bulunan P2P ticareti (eşler arası eşleşme) ile hem daha rahat para kazanabilir hem de varlıklarınızı Binance güvencesi ile koruma altına alabilirsiniz.

Binance p2p (Peer-to-Peer) avantajlarından en büyüğü, platformun “0 komisyon” uygulamasıdır. Ancak borsa her ne kadar komisyon ücreti almasa da bazı üçüncü taraf ödeme yöntemleri tarafından komisyon alınabilmektedir.

Binance P2P (Peer-to-Peer) Dezavantajları Nelerdir?

Binance P2P(Peer-to-Peer) Dezavantajları

Her işlemde olduğu gibi Binance p2p (Peer-to-Peer) işlemlerinin de kendine göre bazı dezavantajları vardır. Mesela dolandırıcılık olayları için son derece müsait bir alan olduğunu aklınızdan çıkartmamanız gerekir.

Dezavantajlarından bir diğeri ise onaylama süresidir. Kabul edilir ki P2P ticaretinde bankalar da devreye girer ve para transferi süresi, normal coin almaktan daha uzun sürebiliyor.

Binance P2P Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Binance P2P den paramı nasıl alırım?

1- Paranızı almak için hesabınıza giriş yaptıktan sonra Al-sat bölümünden P2P sekmesine tıklayın. 2- Kripto al seçeneğine tıklayın. 3- Satın alma sekmesinden BTC ya da hangi paritede işlem yapmak istiyorsanız onu seçin. 4- Satın almak istediğiniz miktarı girin, 5- Ödeme yöntemi için banka transferi seçeneğini tıklayın. 6- Daha sonra Hemen Al butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

P2P Cüzdanı nedir?

P2P kullanıcılarına özel olarak oluşturulan ve alım-satım işlemlerinde kullanılan özel cüzdana P2P cüzdanı adı verilmektedir.

P2P ne işe yarar?

P2P eşten eşe bağlantı anlamına gelen peer-to-peer network anlamına gelmektedir. Yani bir kullanıcının başka bir kullanıcıya kripto para sattığı alandır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz