3 Adımda Binance NFT Pazarı’nda NFT Satma (Resimli Anlatım)

NFT’nin bir Pazar haline gelmesinden sonra Binance de kullanıcılarına bu alanda farklı avantajlar sunmaya başladı. Binance NFT pazarında NFT satışı yaparak ya da NFT alarak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

NFT, son dönemlerde kripto para sektörünün en önemli alanlarından biri haline geldi. Kendi NFT projelerinizi satabileceğiniz veya satışa sunulan NFT’leri satın alabileceğiniz Binance’de bu işlemi nasıl yapacağınızı aşağıda resimli olarak anlatıyoruz.

Binance NFT Nasıl Satılır?

Binance NFT pazarında NFT almak da satmak da oldukça basittir. Satış için sadece uyulması gereken bazı kurallar vardır, bunlara uygun şekilde işlem yapılması halinde kolaylıkla oluşturulan NFT’ler satışa sunulabilir. Peki, NFT satışı yapmak için yapılması gerekenler nelerdir?

Binance hesabınızdan giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları uygulayarak NFT satışı yapabilirsiniz. Henüz bir hesabınız yoksa ömür boyu 10% indirim kazanmak için tıklayın.

Binance kayıt olma hakkında bilgi almak için tıklayın.

  1. Satış türüne ve süresine ilişkin karar verin.
  2. Oluşturduğunuz NFT’yi Binance’a yollayın ve inceleme talep edin.
  3. Binance ekibi projenizi listelemeden önce NFT’nizi inceleyecektir. Uygun ise NFT pazarında satışa sunacaktır.

NFT Nasıl Listelenir?

NFT listeleme

Başarılı bir şekilde oluşturduğunuz NFT’yi sisteme yükledikten sonra [Çıkarma Tamamlandı] ekranını göreceksiniz. Bu uyarı, projenizin onayladığınız göstermektedir. Oluşturduğunuz proje/projelerin listesine ulaşmak için [NFT’yi Listele] butonuna tıklayın.

Koleksiyondaki NFT Nasıl Listelenir?

Koleksiyondaki NFT'yi listeleme

Hali hazırda bir NFT’niz var ise bunu listeleyerek satışa çıkartabilirsiniz. [NFT Varlığı] sayfasına girdikten sonra [Koleksiyonlar] bölümüne girin. NFT listenizi gördükten sonra istediğiniz NFT’yi satışa sunabilirsiniz.

Bu sayfada ayrıca listenizdeki NFT’lerle ile iligli bilgilere, açıklamalara da ulaşabilirsiniz. Teklif geçmişi, menşe bilgileri gibi önemli NFT bilgilerine ulaşabileceğiniz bu sayfa, projelerle ilgili bilgi alabileceğiniz önemli bir sayfadır.

NFT listeleme

Açık Artırım, Sabit Fiyat Belirleme

Listenizdeki NFT’leri satışa çıkartmadan önce yapmanız gereken en önemli işlemlerden biri de projelerinizi sabit fiyatla mı yoksa açık artırım ile mi satacağınıza karar vermek olacaktır. Bunun için “En yüksek teklif” seçeneği ile açık artırım usulü ile “Fiyat belirle” sekmesinde ise kendi belirleyeceğiniz fiyatı girebilirsiniz.

listeleme

Açık Arttırım Fiyatı Belirleme

Açık Arttırım Fiyatı Belirleme

Açık arttırımla NFT satışı yapmak istediğinizde de bir fiyat belirlemeniz gerekir. “En yüksek fiyat teklifi” sekmesine tıkladıktan sonra satışınız için minimum teklifi girmeniz gerekmektedir. Minimum fiyat, açık artırım için istediğiniz en düşük rakamdır. Ayrıca bu sayfadan NFT’nin için talep ettiğiniz kripto para birimini de seçebilirsiniz.

Sabit Fiyat Belirleme

sabit fiyat

Sabit fiyat belirleme, açık artırım usulü ile NFT satışından daha farklıdır. Belirleyeceğiniz fiyata satın almak isteyen başka bir kullanıcı, ödemenizi yaparak anında satışa sunduğunuz fiyattan NFT’nizi satın alır. [Fiyat Belirle] sekmesine girdikten sonra istediğiniz sabit fiyatı girebilirsiniz. Yine bu sayfadan ödeme almak istediğiniz kripto para birimini de seçebilirsiniz.

Satış Dönemi Belirleme

Satış Dönemi Belirleme

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra bir sonraki sayfada NFT’nizin satış dönemini belirlemeniz gerekmektedir. Belirleyeceğiniz günün 7 günden fazla olmaması gerekir. Hem açık artırım usulü ile hem de sabit fiyat ile NFT satışında vade gününün 7 günü geçmemesi gerekir.

Kategori Belirleme

Kategori Belirleme

NFT satışlarının doğru şekilde oluşması ve doğru kullanıcılara hitap edebilmesi için kategori belirlemeniz önemlidir. Doğru kategoride NFT satışı yapmak, kullanıcıların NFT projelerinizi daha hızlı şekilde görmelerini etkileyecektir.

NFT Açıklaması

Elinizdeki NFT projelerinin hızlı şekilde satılabilmesi için unutmamanız gereken bir diğer konu ise açıklama girmektir. Açıklamanız ne kadar anlaşılır olursa projenizin itibar görmesi o denli etkili olacaktır. Bu yüzden NFT açıklaması, satış yapmada önemli bir unsur olarak değerlendirmeniz gereken bir ayrıntıdır.

Satış Komisyonu

Tüm yukarıda söylediklerimizi uyguladıktan sonra artık NFT’lerinizi satmaya hazır hale gelmiş sayılırsınız. Son aşamada size NFT’nizin satışıyla ilgili komisyonları ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır. Doğru şekilde okuyup anladıktan sonra NFT’nizi satışa sunabilirsiniz.

NFT İncelemesi Ne Kadar Sürer?

NFT satış siteleri arasında en sık kullanılan dünyanın en güvenilir kripto para platformu Binance, her gün yüzlerce projenin listelendiği bir platformdur aynı zamanda. NFT’ler manuel olarak incelendiği için süre 4-8 saat arasında değişmektedir. Ancak bu durum yoğunluğa bağlı olarak gecikebilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz