Güvenli Kredi/Banka Kartı İle Binance Kripto Para Nasıl Alınır?

Binance kredi kartı ile kripto para alma hakkında ayrıntılı bilgilere yer verdiğimiz yazımızı okuyarak güvenilir bir şekilde kripto para satın almaya başlayın.

Kredi/Banka Kartı ile Kripto Para Alma

1- Binance Hesabınıza Giriş Yapın

Binance kredi kartı ile kripto para alma

Kredi kartı ile kripto para almak için öncelikle hesabınıza giriş yapın. Ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “Giriş” butonuna tıklayarak giriş yapın.

2- Kredi/Banka Kartı Al

Binance kredi kartı ile kripto para alma

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ana sayfada yer alan [Kripto Al] – [Kredi/Banka Kartı] seçeneğini tıklayın.

2- Kripto Para Seçin ve Miktarı Belirleyin

Binance kredi kartı ile kripto para alma

Kredi/Banka kartı ile kripto para al seçeneğine tıkladığınızda açılacak yeni sayfadan hangi coini almak istediğinizi belirtin. Satın almak istediğiniz coini belirledikten sonra ne kadarlık alım yapmak istediğinizi belirtin. Örneğin USDT alacaksanız karşılığında Türk Lirası değerini yazmanız gerekir.

4- Yeni Kart Ekleyin

Binance kredi kartı ile kripto para alma

Açılan sayfada “Yeni Kart Ekle” seçeneğine tıklayın. Eklediğiniz bir kart varsa, seçerek işleme devam edebilirsiniz.

5- Kart Bilgilerini Girin ve Onaylayın

Binance kredi kartı ile kripto para alma

Kredi kartı bilgilerinizi girin ve işlemi onaylamak için “Onayla” butonuna tıklayın. SMS olarak bankanızdan gelen kodu girdikten sonra alım işlemini tamamlayın.

İlginizi Çekebilir: Binance Para Çekme Nasıl Yapılır?

Kredi/Banka Kartı İle Kripto Para Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi kartı ile kripto para alırken dikkat edilmesi gerekenler

Son derece basit birkaç adımda kredi kartı ile Binance’a para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak alım yapmadan önce bilmeniz gereken önemli bazı kuralların olduğunu unutmayın. Bunlar;

  1. Başkasının adına olan kredi kartından para yatırma işlemine izin verilmez.
  2. Binance kredi kartı ile para yatırma işlemini yapabilmek için hesabınızı doğrulamış olmanız gerekir.
  3. Kredi kartı ile para yatırırken sizden bir “fee ücreti” yani komisyon ücreti kesilmektedir. Buna dikkat etmelisiniz.

Kredi Kartı ile Kripto Para Almak Güvenilir mi?

Kredi Kartı ile Kripto Para Almak Güvenilir mi?

Binance, kullanıcılarının daha rahat işlem yapmalarını sağlamak ve birden fazla alım seçeneğini kullanıcılarına sunmak için gelişmeye devam ediyor. Kredi kartı ile Binance’dan kripto para almak son derece güvenilir bir işlemdir. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi bu seçenek ile kripto para aldığınızda bankanız sizden bir komisyon ücreti keser ve bu ücret bazen çok yüksek olabilmektedir.

Binance’ın kendi güvencesi altında olan kredi kartı ile kripto para alma işlemlerinde kullanıcının yapacağı hatalar dışında herhangi bir güven probleminin oluşması söz konusu değildir. Binance, dünyanın en güvenilir kripto para borsalarının ilki olup sunduğu ticaret türleri ve farklı ürün seçenekleri ile Türkiye’de de en çok tercih edilen kripto para takas platformu olmayı başarıyor. Binance güvenilir mi hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: BinanceTR Para Yatırma

Kredi Kartı ile Para Yatırma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Binance Kredi Kartı İle Hangi Ödeme Yöntemleri Kabul Edilir?

Kredi kartı ile Binance’a para yatırma işlemlerinde Visa ve Mastercard ödemeleri desteklenmektedir. Mastercard ödemeleri; Kolombiya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, Endonezya, İtalya, Letonya, Lüksemburg, Meksika, Norveç, Polonya, Rusya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, Türkiye, Birleşik Krallık, Ukrayna gibi ülkelerde desteklenmektedir. Türkiye’de hem Mastercard hem de Visa kart ile ödemeler desteklenmektedir.

Binance Hesabına Kaç Kredi Kartı Tanımlanabilir?

Binance kredi kartı ile para yatırma işlemlerinin daha basit hale gelmesi için platform, kartları kayıt etme özelliği sunmaktadır. Bu özelliği kullanarak kendi adınıza olan 5 banka/kredi kartını tanımlayarak sonraki işlemlerde yeniden kredi kartı bilgilerini girmenize gerek kalmadan işlem gerçekleştirebilirsiniz.

İşlem düzenleyen banka tarafından reddedildi. Lütfen bankanızla iletişime geçin veya farklı bir banka kartı deneyin. Sorunu Nedir?

Bazı bankalar, kripto para alımına izin vermemektedir. Eğer Binance kredi kartı ile para yatırma işleminde böyle bir mesaj alıyorsanız, bankanızın kripto para ticaretine izin vermediği anlamına gelir.

Belirlenen Süre İçinde İşlem Onaylanmazsa Ne Olur?

Kredi kartı ile bitcoin alırken, doğrulama SMS’ini belirlenen süre içerisinde girmiş olmanız gerekir. Eğer belirtilen sürede girmezseniz, işleminiz iptal olur ve yeniden bilgileri girmeniz gerekir.

Başarısız olan işlemlerde Ödenen Tutar Geri Alınabilir mi?

Başarısız sonuçlanan işlemlerde eğer banka ödemeyi çekmemişse herhangi bir işlem yapmaya gerek yoktur. Ödeme tutarı, kartınıza geri iade edilir.

Binance’de kredi kartı ile emir tamamlandıktan sonra bakiye nerede görülür?

İşleminizi sorunsuz bir şekilde tamamladıktan sonra “Cüzdanım” bölümüne girerek satın aldığınız kripto parayı görebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz