Binance Hesap Dondurma ve Silme | 2022

Binance Hesabı Nasıl Kapatılır?

Web【PC】Üzerinden Binance Hesabı Silme

1- Hesabınıza giriş yapın

Binance hesap silme

Binance hesap silme işlemine başlamak için ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “Giriş Yap” butonuna tıklayın.

2- E-posta Adresinizi ve Şifrenizi Yazın

Binance hesap silme

Giriş sekmesine tıkladığınızda açılan sayfada “E-Posta” ve “Şifre” bölümlerini doğru şekilde girin. Eğer şifrenizi unuttuysanız “Şifremi Unuttum” sekmesine tıklayarak mail adresinize ya da cep telefonunuza gelen “Şifre Sıfırlama” bağlantısına tıklayarak yeni bir şifre belirleyin ve giriş yapın.

3- Güvenlik Doğrulaması

Binance hesap silme

Giriş yaptığınızda açılacak güvenlik doğrulamasını tamamlamak için bulmacayı çözmeniz gerekir. Soldan sağa doğru oku çekerek, boş alana resmi koyarak güvenlik doğrulamasını geçebilirsiniz.

4- Profil ve Güvenlik Ayarları

Binance hesap silme

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstte yer alan “Profil” resminin üzerine gelin açılır menüden “Güvenlik” sekmesine tıklayın.

5- İleri Düzey Güvenlik

Binance hesap silme

Açılan sayfada güvenlik ile ilgili birçok seçenek karşınıza çıkacaktır. Sayfayı aşağı indirdiğinizde en alt bölümde “İleri düzey güvenlik” sekmesini göreceksiniz. “Hesap Hareketleri” sekmesinin altında yer alan “Hesabımı Devre Dışı Bırak” butonuna tıklayın.

6- Hesabı Devre Dışı Bırak

Binance hesap silme

“Hesabımı devre dışı bırak” butonuna tıkladığınızda açılan sayfada hesabınızı kapatmanız durumunda karşılaşacağınız durumlar ile ilgili bilgiler görülecektir. Bunları okuduktan sonra “Bu hesabı devre dışı bırak” butonuna tıklayarak hesabınızı kapatabilirsiniz.

Hesap Silme İşleminde Kesinlikle Olması Gerekenler 

 • İlk Kayıt Olduğunuz ” E-posta Adresi
 • Kayıt Olduğunuz ” İP Adresi
 • Kayıt Olduğunuz ” Telefon Numarası
 • Duruma Göre ” Fotoğraf Paylaşımı ”  istene bilir .

Yukarıda dondurma işleminde gerekli olan veya kesinlikle sahip olmanız bilgiler yer almaktadır . Aksi taktirde ” Hesap Dondurma ” işleminden yararlanmanız söz konusu değildir .

Binance Hesap Silme İşleminden Sonra Veriler Kalır mı?

Binance hesap silme işlemi “kalıcı” olarak yapıldığında yaklaşık 1 ay kadar kişisel veriler sistemde kayıtlı olarak kalır. Ancak bu süre içerisinde kullanıcı hesabının yeniden aktif edilmesini talep etmez ise hesap tamamen silinir ve veriler de sistemden silinir. Ancak BinanceTR’de hesap verilerinin silinmediğini söylememiz gerekir. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun şekilde hareket eden Binance, Türk yatırımcılar için özel olarak oluşturduğu BinanceTR’de herhangi bir hukuki işlemde ilgili mercilere bilgi vermek için BinanceTR hesap silme işleminden sonra da verileri saklı tutar.

Binance.Com Dondurulan Hesap Nasıl” Aktif ” Hale Getirilir ?

Öncelikle hesap dondurma işlemi sonrasında hesabınıza doğrudan giriş yapmanız söz konusu değildir . Bu sebeple şirketin ” Destek Ekibi ” ile irtibata geçerek doğrudan ” Hesabınızı Aktif ” hale getirmeniz gerekmektedir . Bu sebeple izlemeniz gereken yolu ” Aşağıda Madde Halinde ”  sizlerle paylaşarak sorununuza kısa süre içerisinde çözüm bulmanızı sağlayacağız .

Dikkat : Kapalı Olan Hesap Nasıl Aktif Edilir ? 

İrtibata Geçeceğiniz Mail Adresi :[email protected] ” 

Yukarıda paylaştığımız mail adresi ile ” Detaylı Şekilde ” irtibata geçerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Dondurma sonrasında hiç bir şekilde başka birimler ile irtibata geçmenize gerek yoktur. Size “hesabınızı yeniden kurtarabiliriz” şeklinde cümlelerle gelen kişilere kesinlikle itibar etmeyin, çünkü bu işlemi yapacak tek yer Binance’in kendisidir.

Hesap Aktif Etme Mail İçeriği Nasıl Olmalı ? 

 • Hesabı Dondurduğunuz Tarih
 • Hesabı Oluşturduğunuz  Tarih
 • Telefon Numaranız
 • Hesabı Açtığınız Mail Adresi

Yukarıdaki ” 4 farklı madde ” ile doğrudan ” Binance.com ” ile irtibata geçerek hesabınızı kısa süre içerisinde ” aktif ” hale getirebilirsiniz.

Binance’dan Tüm Veriler Nasıl Silinir?

Kullanıcıların kişilik haklarına riayet eden dünyanın en güvenilir kripto para borsası Binance, kullanıcıların talepleri doğrultusunda hesabın silinmesine ek olarak tüm verilerin silinmesini de sağlamaktadır.

Verilerinizin silinmesi talebinde bulunmak için Binance.com ana sayfasına giriş yaptıktan sonra Canlı Destek Sayfasına giriş yaparak talebinizi iletebilirsiniz. Aynı zamanda [email protected] adresinden iletişime geçerek de kullanıcı verilerinin silinmesi talebinde bulunabilirsiniz.

Binance TR Hesap Silme

Binance’nın Türkiye’deki kullanıcılarına özel olarak sunduğu BinanceTR uygulamasından da hesabınızı kalıcı olarak kapattırabilirsiniz.

Binance global uygulamasında olduğu gibi Binance Türkiye uygulamasından hesap ayarlarına girerek yukarıda anlatıldığı gibi hesabınızı kapatabilirsiniz.

BinanceTR’deki hesabınızı sildikten sonra verileriniz saklı kalır. Üçüncü şahıslarla paylaşılmaması kaydı ile güvenilir depolama alanlarında kalan kullanıcı verileri, herhangi bir yasal işlemin gerekmesi durumunda Binance tarafından ilgili mercilere sunulmaktadır. Yine kullanıcı da yasal haklarını kullanarak hesabını kapattıktan sonra bile gerekli yetki izinlerini ibraz etmesi halinde hesap hareketlerini doküman şeklinde Binance’dan talep edebilirsiniz.

Binance Hesap Silme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Binance hesap silme işlemi nasıl yapılır?

Binance hesabınızı tamamen kapatmak için hesabınızdan giriş yapın, daha sonra ayarlar kısmından güvenlik sekmesine girin ve hesabımı devre dışı bırak seçeneğini tıklayın.

Binance TR hesap silme işlemi nasıl yapılır?

BinanceTr hesabınızı devre dışı bırakmak için hesabınıza giriş yapın, ayarlar bölümünden güvenlik ayarları bölümüne gelerek hesabımı devre dışı bırak seçeneğini tıklayarak hesabınızı devredışı bırakabilirsiniz.

BinanceTR hesap silme linki nedir?

BinanceTR hesabınızı devre dışı bırakacağınız doğrudan bir link bulunmamaktadır. Hesap ayarlarına girerek güvenlik ayarları bölümünden hesabınızı devre dışı bırakabilirsiniz.

Binance devre dışı bırakılan hesap nasıl açılır?

Devre dışı bırakılan hesabınızı 2 saat süre dolmadan yeniden aktif edebilirsiniz. 2 saatlik sürenin dolmasının ardından verileriniz 7 gün süre ile saklı tutulur. Bu süre içinde Binance destek sayfasından iletişime geçerek hesabınızın yeniden aktif edilmesini talep edebilirsiniz. Ancak 7 günlük sürenin sonunda verileriniz silineceği için yeni bir hesap oluşturmanız gerekir.

Binance hesap kapatma işlemi verilerimi de siler mi?

Binance hesabınızı kapattıktan sonra destek ile iletişime geçerek tüm verilerinizin silinmesi talebinde bulunabilirsiniz. Ancak BinanceTR uygulaması, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun şekilde kurulan bir uygulama olduğu için verilerin tamamen silinmesi durumu söz konusu değildir.

21 YORUMLAR

  • Anladım ” Özer Bey ” ama Binance.com şirketinde ” 4 milyondan fazla ” kullanıcı kitlesine hizmet sunulmaktadır . Bu sebeple yoğunluktan dolayı bu tarz sorunlar yaşanmasını normal karşılamanız gerekmektedir .

 1. Dediğiniz şekilde 5nci mailimi attım fakat ne cevap nede ilgilenen var. Sadece otomatik mail geliyor. 3ncü günde hala yanıt yok!!
  ##- Please type your reply above this line -##
  Please access help center to submit a ticket through:
  support.binance.com/hc/en-us/requests/new
  By the way, please don’t submit any ticket by email since now on.
  Binance Team

 2. merhaba,
  binance hesabımı kapatırsam yatırmış olduğum bitcoin miktarını geri alma şansım varmıdır? şu an bayağı bi zarar ettim acaba hesap kapatma işlemi ile yatırdığım tutarı geri verirler mi?

 3. Binance hesabımi yanlışlıkla dondurdum şimdi giriş yapamıyorum kafayı yicem giriş sayfasından öteye gidemiyorum oturum açma sayfasında kalıyor accound locked diyor.
  Binance danışmanlara 20 den fazla bilet oluşturdum ama otomatik posta yolluyorlar lütfen yardim

  • Merhaba Soner Bey, hesabınızı dondurduğunuz tarihten sonraki 1 hafta içerisinde yeniden aktif edebilirsiniz. Daha fazla bir zaman geçmişse yeniden bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz