Binance Hesap Dondurma ve Silme | 2022

Binance Hesabı Nasıl Kapatılır?

Web【PC】Üzerinden Binance Hesabı Silme

1- Hesabınıza giriş yapın

Binance hesap silme

Binance hesap silme işlemine başlamak için ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “Giriş Yap” butonuna tıklayın.

2- E-posta Adresinizi ve Şifrenizi Yazın

Binance hesap silme

Giriş sekmesine tıkladığınızda açılan sayfada “E-Posta” ve “Şifre” bölümlerini doğru şekilde girin. Eğer şifrenizi unuttuysanız “Şifremi Unuttum” sekmesine tıklayarak mail adresinize ya da cep telefonunuza gelen “Şifre Sıfırlama” bağlantısına tıklayarak yeni bir şifre belirleyin ve giriş yapın.

3- Güvenlik Doğrulaması

Binance hesap silme

Giriş yaptığınızda açılacak güvenlik doğrulamasını tamamlamak için bulmacayı çözmeniz gerekir. Soldan sağa doğru oku çekerek, boş alana resmi koyarak güvenlik doğrulamasını geçebilirsiniz.

4- Profil ve Güvenlik Ayarları

Binance hesap silme

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstte yer alan “Profil” resminin üzerine gelin açılır menüden “Güvenlik” sekmesine tıklayın.

5- İleri Düzey Güvenlik

Binance hesap silme

Açılan sayfada güvenlik ile ilgili birçok seçenek karşınıza çıkacaktır. Sayfayı aşağı indirdiğinizde en alt bölümde “İleri düzey güvenlik” sekmesini göreceksiniz. “Hesap Hareketleri” sekmesinin altında yer alan “Hesabımı Devre Dışı Bırak” butonuna tıklayın.

6- Hesabı Devre Dışı Bırak

Binance hesap silme

“Hesabımı devre dışı bırak” butonuna tıkladığınızda açılan sayfada hesabınızı kapatmanız durumunda karşılaşacağınız durumlar ile ilgili bilgiler görülecektir. Bunları okuduktan sonra “Bu hesabı devre dışı bırak” butonuna tıklayarak hesabınızı kapatabilirsiniz.

Hesap Silme İşleminde Kesinlikle Olması Gerekenler 

 • İlk Kayıt Olduğunuz ” E-posta Adresi
 • Kayıt Olduğunuz ” İP Adresi
 • Kayıt Olduğunuz ” Telefon Numarası
 • Duruma Göre ” Fotoğraf Paylaşımı ”  istene bilir .

Yukarıda dondurma işleminde gerekli olan veya kesinlikle sahip olmanız bilgiler yer almaktadır . Aksi taktirde ” Hesap Dondurma ” işleminden yararlanmanız söz konusu değildir .

Binance Hesap Silme İşleminden Sonra Veriler Kalır mı?

Binance hesap silme işlemi “kalıcı” olarak yapıldığında yaklaşık 1 ay kadar kişisel veriler sistemde kayıtlı olarak kalır. Ancak bu süre içerisinde kullanıcı hesabının yeniden aktif edilmesini talep etmez ise hesap tamamen silinir ve veriler de sistemden silinir. Ancak BinanceTR’de hesap verilerinin silinmediğini söylememiz gerekir. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun şekilde hareket eden Binance, Türk yatırımcılar için özel olarak oluşturduğu BinanceTR’de herhangi bir hukuki işlemde ilgili mercilere bilgi vermek için BinanceTR hesap silme işleminden sonra da verileri saklı tutar.

Binance.Com Dondurulan Hesap Nasıl” Aktif ” Hale Getirilir ?

Öncelikle hesap dondurma işlemi sonrasında hesabınıza doğrudan giriş yapmanız söz konusu değildir . Bu sebeple şirketin ” Destek Ekibi ” ile irtibata geçerek doğrudan ” Hesabınızı Aktif ” hale getirmeniz gerekmektedir . Bu sebeple izlemeniz gereken yolu ” Aşağıda Madde Halinde ”  sizlerle paylaşarak sorununuza kısa süre içerisinde çözüm bulmanızı sağlayacağız .

Dikkat : Kapalı Olan Hesap Nasıl Aktif Edilir ? 

İrtibata Geçeceğiniz Mail Adresi :[email protected] ” 

Yukarıda paylaştığımız mail adresi ile ” Detaylı Şekilde ” irtibata geçerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Dondurma sonrasında hiç bir şekilde başka birimler ile irtibata geçmenize gerek yoktur. Size “hesabınızı yeniden kurtarabiliriz” şeklinde cümlelerle gelen kişilere kesinlikle itibar etmeyin, çünkü bu işlemi yapacak tek yer Binance’in kendisidir.

Hesap Aktif Etme Mail İçeriği Nasıl Olmalı ? 

 • Hesabı Dondurduğunuz Tarih
 • Hesabı Oluşturduğunuz  Tarih
 • Telefon Numaranız
 • Hesabı Açtığınız Mail Adresi

Yukarıdaki ” 4 farklı madde ” ile doğrudan ” Binance.com ” ile irtibata geçerek hesabınızı kısa süre içerisinde ” aktif ” hale getirebilirsiniz.

Binance’dan Tüm Veriler Nasıl Silinir?

Kullanıcıların kişilik haklarına riayet eden dünyanın en güvenilir kripto para borsası Binance, kullanıcıların talepleri doğrultusunda hesabın silinmesine ek olarak tüm verilerin silinmesini de sağlamaktadır.

Verilerinizin silinmesi talebinde bulunmak için Binance.com ana sayfasına giriş yaptıktan sonra Canlı Destek Sayfasına giriş yaparak talebinizi iletebilirsiniz. Aynı zamanda [email protected] adresinden iletişime geçerek de kullanıcı verilerinin silinmesi talebinde bulunabilirsiniz.

Binance TR Hesap Silme

Binance’nın Türkiye’deki kullanıcılarına özel olarak sunduğu BinanceTR uygulamasından da hesabınızı kalıcı olarak kapattırabilirsiniz.

Binance global uygulamasında olduğu gibi Binance Türkiye uygulamasından hesap ayarlarına girerek yukarıda anlatıldığı gibi hesabınızı kapatabilirsiniz.

BinanceTR’deki hesabınızı sildikten sonra verileriniz saklı kalır. Üçüncü şahıslarla paylaşılmaması kaydı ile güvenilir depolama alanlarında kalan kullanıcı verileri, herhangi bir yasal işlemin gerekmesi durumunda Binance tarafından ilgili mercilere sunulmaktadır. Yine kullanıcı da yasal haklarını kullanarak hesabını kapattıktan sonra bile gerekli yetki izinlerini ibraz etmesi halinde hesap hareketlerini doküman şeklinde Binance’dan talep edebilirsiniz.

Binance Hesap Silme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Binance hesap silme işlemi nasıl yapılır?

Binance hesabınızı tamamen kapatmak için hesabınızdan giriş yapın, daha sonra ayarlar kısmından güvenlik sekmesine girin ve hesabımı devre dışı bırak seçeneğini tıklayın.

Binance TR hesap silme işlemi nasıl yapılır?

BinanceTr hesabınızı devre dışı bırakmak için hesabınıza giriş yapın, ayarlar bölümünden güvenlik ayarları bölümüne gelerek hesabımı devre dışı bırak seçeneğini tıklayarak hesabınızı devredışı bırakabilirsiniz.

BinanceTR hesap silme linki nedir?

BinanceTR hesabınızı devre dışı bırakacağınız doğrudan bir link bulunmamaktadır. Hesap ayarlarına girerek güvenlik ayarları bölümünden hesabınızı devre dışı bırakabilirsiniz.

Binance devre dışı bırakılan hesap nasıl açılır?

Devre dışı bırakılan hesabınızı 2 saat süre dolmadan yeniden aktif edebilirsiniz. 2 saatlik sürenin dolmasının ardından verileriniz 7 gün süre ile saklı tutulur. Bu süre içinde Binance destek sayfasından iletişime geçerek hesabınızın yeniden aktif edilmesini talep edebilirsiniz. Ancak 7 günlük sürenin sonunda verileriniz silineceği için yeni bir hesap oluşturmanız gerekir.

Binance hesap kapatma işlemi verilerimi de siler mi?

Binance hesabınızı kapattıktan sonra destek ile iletişime geçerek tüm verilerinizin silinmesi talebinde bulunabilirsiniz. Ancak BinanceTR uygulaması, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun şekilde kurulan bir uygulama olduğu için verilerin tamamen silinmesi durumu söz konusu değildir.

74 YORUMLAR

  • Anladım ” Özer Bey ” ama Binance.com şirketinde ” 4 milyondan fazla ” kullanıcı kitlesine hizmet sunulmaktadır . Bu sebeple yoğunluktan dolayı bu tarz sorunlar yaşanmasını normal karşılamanız gerekmektedir .

 1. Dediğiniz şekilde 5nci mailimi attım fakat ne cevap nede ilgilenen var. Sadece otomatik mail geliyor. 3ncü günde hala yanıt yok!!
  ##- Please type your reply above this line -##
  Please access help center to submit a ticket through:
  support.binance.com/hc/en-us/requests/new
  By the way, please don’t submit any ticket by email since now on.
  Binance Team

 2. merhaba,
  binance hesabımı kapatırsam yatırmış olduğum bitcoin miktarını geri alma şansım varmıdır? şu an bayağı bi zarar ettim acaba hesap kapatma işlemi ile yatırdığım tutarı geri verirler mi?

 3. Binance hesabımi yanlışlıkla dondurdum şimdi giriş yapamıyorum kafayı yicem giriş sayfasından öteye gidemiyorum oturum açma sayfasında kalıyor accound locked diyor.
  Binance danışmanlara 20 den fazla bilet oluşturdum ama otomatik posta yolluyorlar lütfen yardim

 4. Merhaba ben hesabımı devre dışı bıraktım o telefon numarası ile başka hesap açmak istiyorum ancak bu telefon numarası başka hesaba bağlı olduğu için açamıyorum bu sorunu nasıl çözebiliriz

 5. bulaşmayın bu binance’ye. düzenbaz bir şirket. tüm paramı hiç ettiler, bulamıyorlar. bulmak için 0.05 btc ücret istiyorlar. merkezi Malta’da. tam tokatçı firması. az önce hesabımı silip kurtuldum.

 6. Binance de referans kodu eklemeden hesap açtım. Daha sonra referans kodu ekleyemedigimiz için hesabı silmek zorunda kaldım. Bunun başka bir yolu yok muydu. Tekrar hesap mı açmam gerekiyor.

 7. Merhaba sayın yetkili bir e posta adresimle hesap açtım e posta ve telefon numaramı ikisini birlikte doğrulatamadım başka bir e posta adresimle hesap açtım yine telefon ve e postayı doğrulatamıyorum ve birde ikinci e posta hesabi doğrulatırken tc kimlik zaten kullanılıyor yazıyor yani iki e posta bir telefon numarası ve bir tc kimlik nosuyla iki hesap açtım ikisindede sağlıklı kullanamıyorum bütün hesaplarımı silip tekrar hesap açmak imkanım varmı acaba

 8. Binance ile işlem yapmak istiyorum çünkü daha çok alt coin seçeneği var ama btc türk e mahkum kaldım oradan işlem yapıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim binance ile işlem yapmak istiyorum

 9. İsmim, e-posta adresim ve kimlik numaramın kullanarak açılmış olduğu bu hesabın silinmesini ve kişisel verilerimin kullanılmamasını istiyorum.

 10. 3 aydır hesabımı aktif ettiremiyorum hesap açmaya çalıştım ne olduysa islam bitmeden hesap devre dışı oldu ondan sonra bitürlü devreye girmedi herdefasinda 3 iş günü yazıyor ama aktif hale gelmedi

 11. Merhabalar hem mail üzerinden hemde telefon numarası üzerinden hesap açtım telefon numaram ile açılan hesabı iptal edip veya telefon numaramı mail hesabıma bağlamam mümkünmü yardımcı olmanızı talep ediyorum.

 12. Hesabımı aktif edemiyorum yanlışlıkla devre dışı bıraktım ve tekrar kurdum ama kimlik doğrulama olmuyor zaten daha önceden giriş yaptın diye msj geliyor yardımcı olursanız sevinirim hesabımı kullanamıyorum

 13. Hesabımı devredışı bıraktım. Tekrar aktif hale getirirken kimlik fotoğrafı istiyor, hesaba kimlik yazmıştım ama fotoğraf doğrılaması yapmamıştım. Hesabıma girmek için ne yapabilirim?

 14. Benim binancetr hesabım ile binance hesabım birbirine bağlanmıyor cüzdandan binance hesabıma aktarma yapmak istemiştim fakat olmuyor, tr binance hesabımı kapatmak istiyorum sadece normal binance hesabım ile devam etmek istiyorum. Bana yardımcı olursanız sevinirim.

 15. binance hesabım ile binancetr hesabım birbirine bağlanmıyor cüzdandan binance hesabıma aktarma yapmak istiyorum ama olmuyor trbinance hesabımı silmek istiyorum sadece normal binance hesabım ile devam etmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

 16. binance hesabım ile binancetr hesabım birbirine bağlanmıyor cüzdandan binance hesabıma aktarma yapmak istiyorum ama olmuyor trbinance hesabımı silmek istiyorum sadece normal binance hesabım ile devam etmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

 17. Merhaba benim cüzdan işlemlerinde para yatıracam ama yatırma işlemleri sırasından bir uyarı veriyor hesabınız da risk doğrulama incelemesi yapılıyor ve 2021-03-29 tarihine kadar tamamlanmadı gerekiyor diye uyarı veriyor para yatırmayı engelliyor. Bunu nasıl düzeltebiilirim

 18. TRBinance dan Binance Globale yaptığım transferleri 9 gündür bekliyorum geçen gelen eposta da 24 saat içinde canlı destek hattımıza yazın öncelik vereceğiz iletisi aldım fakat sohbette muhatab yok TRBinance “ve” Binance Globale hesabımdan çıkan coinlerim hesabımda hala yok gelmedi LÜTFEN İLGİLENİN.

 19. TRBinance dan Binance Globale yaptığım transferleri 9 gündür bekliyorum geçen gelen eposta da 24 saat içinde canlı destek hattımıza yazın öncelik vereceğiz iletisi aldım fakat sohbette muhatab yok TRBinance den hesabımdan çıkan çekme onay posyası olarak aldığım coinlerim Binance Globale ulaşmadı hesabımda hala yok ne yapabilirim LÜTFEN İLGİLENİN.

 20. Hesabımı sildim ardından yeni bir hesap açtım fakat yeni hesabımda doğrulama yaparken kimlik numarası kullanılmış hatası alıyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz?

 21. İlk başta deneme amaçlı bir hesap açmıştım numaram üzerine şuan başka bir hesapta kimlik doğrulamasi yaptım ilk hesabımda numaram üzerine açtığım için ilk hesabı nasıl kapatabilirim

 22. Mail ile giris yapiyorum kayit oldum fakat 1 seviye kimlik dogrulamada birtürlü kayit olamiyorum basarısiz diyor
  Nasil kayit olacagim
  Binance loginden mi
  Binance mobil mi
  Anlayamadim her ikisinde maille giris yapiyorum fakat kimlik dogrulamasi yapamiyorum

 23. binancetr hesabımı dondurmuştum,tekrardan aktifleştirmek için mail attım siteden kayıt oluşturmam istendi.Siteden kayıt oluşturdum,üzerinden 48 saat geçmesine rağmen geri dönüş sağlanmadı.Yardımcı olur musunuz ?

 24. Merhaba binance trden giriş yaptığım için yanlışlıkla normal binance uygulamasından kimlik doğrulaması yapamıyorum bu tc kullanılmıştır diyor lütfen en kısa sürede yardımcı olursanız sevinirim

 25. merhaba binance tr hesabıma kullanmadıgım diğer binance hesabımı yanlışlıkla bağladım nasıl ayırabilirim asıl kullanmış olduğum binance hesabımı bağlayıp trasnver işlemlerini ordan gerçekleştirmek istiyorum. yardımcı olurmusunuz

 26. Merhabalar hesabimi acali 8 gun oldu. hala risk dogrulama gozukuyor. eksik birseyde goaukmuyor. felanca tarihine kadar cozulmus olabilir diyo silip yeniden yuklemeyi dusunuyorum. yardimci olursaniz sevinirim. teaekkurler

  • Merhaba, Binance hesabınızın doğrulanması için 8 gün beklemeniz oldukça uzun bir süre. Hesabınızın doğrulanması genellikle 1-3 iş günü sürer.

   Binance hesabınızı kullanmak için tamamen doğrulamanız gerekiyor, bu nedenle silip yeniden yüklemek yerine doğru şekilde doğrulamanızı tamamlamanızı öneririm. Doğrulama sürecini hızlandırmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

   Doğru belgeleri yüklediğinizden emin olun: Kimlik kartınızın ön ve arka yüzünü açık ve net bir şekilde gösteren bir fotoğraf yükleyin.

   Doğru bilgileri girdiğinizden emin olun: Adınız, soyadınız ve adresiniz gibi bilgilerinizin doğru olduğundan emin olun.

   Destek ekibiyle iletişim kurun: Binance destek ekibiyle iletişime geçerek durumunuzu kontrol etmelerini isteyin. Bu, doğrulama sürecinin ne kadar sürdüğünü ve hangi belgelerin eksik olduğunu öğrenmenize yardımcı olacaktır.

   Binance destek ekibiyle e-posta veya canlı sohbet yoluyla iletişime geçebilirsiniz. Sorununuzun çözülmesine yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaklardır. İyi şanslar!

 27. Binance hesabıma ilk kayıt esnasında referans kodu yazmayı unuttuğum için tekrar ikinci kez kayıt olup giriş yaptım ama kimlik doğrulama kısmında kimlik numarası daha önce kullanılmış uyarısı alıyorum ve kimlik doğrulama yapamıyorum. referans kodunu eklemek zor olmadığını düşünüyorum fakat çözüm bulamadım malesef ve islem yapmak icin beklemekteyim.

  • Üzgünüm, bu durum can sıkıcı olabilir. Ancak, Binance hesabınızın kimlik doğrulama işlemi tamamlanmadığı için işlem yapamıyorsunuz. Binance destek ekibiyle iletişime geçerek, sorununuzu ayrıntılı bir şekilde açıklamanız ve kimlik doğrulama işleminde kullanılan kimlik numarasının yeniden kullanılabilmesi için yardım istemeniz gerekiyor.

   Binance destek ekibi, size bu konuda yardımcı olmak için elinden gelenin en iyisini yapacaktır. E-posta veya canlı sohbet yoluyla ulaşabileceğiniz müşteri hizmetleri ekibi, hesabınızın kimlik doğrulama işlemini tamamlamanızda size yardımcı olacak ve referans kodunuzun hesabınıza eklenmesinde de size yardımcı olabilir. İsterseniz, kimlik doğrulama işlemi tamamlanana kadar hesapta beklemek yerine başka bir borsada işlem yapmayı düşünebilirsiniz.

 28. Merhabalar

  Hesabımı devre dışı bırakmıştım geri açmak istiyorum bunun için kilit kaldırma uygulamalarını yerine getiriyorum hata veriyor yardımcı olun lütfen tam 3 gün oldu cevap verecek karşımda birini bulamadım.

  • Maalesef Binance hesabınızın devre dışı bırakılması nedeniyle yaşadığınız sorun için benim yardımcı olabileceğim bir şey yok. Ancak, Binance müşteri hizmetleri ekibiyle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

   Binance hesabınızı yeniden etkinleştirmek için kilit kaldırma uygulamalarını yerine getirdiyseniz ve hata mesajı alıyorsanız, muhtemelen bilgiyi yanlış girdiniz ya da verdiğiniz belgeler istenen koşulları karşılamıyor. Bu tür durumları ele almak için, destek e-posta adresi veya canlı sohbet desteği aracılığıyla Binance müşteri hizmetleri temsilcileriyle iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

   Binance müşteri hizmetlerine ulaşmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

   Binance web sitesine gidin ve “Destek” sekmesine tıklayın.
   “Soru Sor” altındaki “Müşteri Hizmetleri” seçeneğini seçin.
   İlgili konu başlığını seçin ve talebinizi açıklayın.
   Müşteri hizmetleri temsilcilerinden biri sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.
   Müşteri hizmetleri temsilcisine hesap bilgilerinizi ve yaşadığınız sorunu detaylı bir şekilde açıklamanız önemlidir. Binance hesabınızın güvenliği için kimlik doğrulama işlemi gerekebilir.

 29. 2.aşamada fotoğraf çekimi için kamera iznini aktif etmemi isteyen bir linkle yönlendiriyor. Ama kamera iznim olmasına rağmen 2.aşama fotoğrafı çekemiyorum.sorunu nasıl çözümleyebilirim acaba

 30. Merhabalar benim şoyle bi sıkıntım var binance uye oldugum mail adresim farkli trdeki farkli binancetr den binance aktarim yapamiyorum tc kimligimi girdigim icin bir once mailimde binancedeki mail adresimle trden actigim kullanici kaydimi malesef onaylamiyorum yardim lütfen

  • Merhaba Soner Bey, hesabınızı dondurduğunuz tarihten sonraki 1 hafta içerisinde yeniden aktif edebilirsiniz. Daha fazla bir zaman geçmişse yeniden bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz