Binance Gizemli NFT Kutu Nedir, Nasıl Kullanılır?

Binance gizemli kutu, rasgele NFT ürünleri içeren kutulardır. Alıcılar, satın alırken içerisinden ne çıkacağını bilmezler. Yani tam bir sürpriz yumurta gibi…

Dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsası Binance, farklı ürün seçenekleri ile kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başaran bir platformdur.

Platformun kendine has bir özelliği olarak kullanıcıların karşısına çıkan NFT gizemli kutu da ilgi çeken özelliklerinden biridir. İşte Binance NFT gizemli kutu hakkında bilinmesi gerekenler…

Binance NFT Gizemli Kutu Nedir?

NTF, kısaca ünlü ressamların, sanatçıların ya da sıradan birinin oluşturduğu gerçek sanat değerlerinin dijital ortama aktarılmasıdır. Bu dijital varlıkların en büyük özelliği aynısından bir başka eserin bulunmamasıdır.

Gizemli kutu, 2021 yılında NFT’lerin ortaya çıkması ile birlikte birçok kripto para borsasında kendini göstermeye başladı.

Birçok kripto borsası ve kripto ile ilgilenen şirketler, yatırımcıların dikkatini çekmek için gizemli kutu ya da farklı isimlerde benzer ürünler sundular. Binance da “Binance NFT Gizemli Kutu” adıyla böyle bir ticarete imza attı.

Binance NFT Gizemli Kutu Nasıl Çalışır?

Kripto şirketleri, gizemli kutu satışı yaparken aslında kısa bilgilendirmeler yaparlar. Yani satın almayı düşündüğünüz bir gizemli NFT kutusunun içerisinden ne türden bir eserin çıkacağını az çok tahmin edebilirsiniz.

Ancak tam olarak hangi NFT’nin çıkacağını bilemezsiniz. Adının “gizemli kutu” olmasındaki neden de aslında tam olarak budur.

Gizemli kutular, elbette sadece sanat koleksiyonlarından bir parça içermez. Bunun yanında  Axie Infinity, DeHero ve MetaMongibi bazı blockchain oyunları da ya da oyun parçaları da bazı gizemli kutular içerisinde yer alır.

NFT Gizemli Kutu Avantajları Nelerdir?

Sürprizlerden kim hoşlanmaz ki? Hele bu sürpriz nadir bulunan bir esere sahip olma ihtimali ise herkesin hoşuna gider. Gizemli NFT kutular da aslında tam olarak böyledir.

Satın alındığında içerisinde ne çıkacağını bilinmez ama içerisinden değeri çok yüksek bir sanat eseri çıkabilir, Axie Infinity, DeHero ve MetaMongibi bazı blockchain oyunları çıkabilir vs.

Yani bir anda milyon dolarlar değerinde bir esere sahip olma şansını elde edebilirsiniz.

Elbette gizemli NFT kutular açıldığında bazen bu kadar yüksek değere sahip sürprizler çıkmayabilir. Peki, bu durumdaki kutular ne olur? Çıkan NFT’yi bekletebilir, değerlendiğinde satışa sunabilirsiniz.

Ya da başka bir kullanıcının ilgisini çeker ve sizden değerinin çok üstünde bir para ile satın almak isteyebilir. Yani Binance NFT gizemli kutunun birçok yönden avantajının olduğunu söyleyebiliriz.

2021 Kasım ayı itibari ile dünyanın en pahalı NFT’si olan Beeple’ın yarattığı “Everydays: The First 5,000 Days” Christie’s müzayede evinde 69,3 milyon USD‘ye satılarak NFT ekosistemi için yeni bir dönüm noktası yarattı.

NFT Gizemli Kutu Nasıl Alınır?

NFT gizemli kutu satışı yapan birçok adres bulunmaktadır. Borsalar, şirketler ya da şahısların kendi satış alanı olarak oluşturdukları platformlardan gizemli kutu satın alınabilir.

Ancak güvenilir bir yer arayışında olanlar için önerilebilecek en doğru adres, NFT pazarında da büyükb bir pay kazanmayı başaran Binance’ı işaret edebiliriz.

Binance’dan gizemli NFT kutusu almak için öncelikle bir hesabınızın olması gerekir. Aşağıdaki bağlantı adresini tıklayarak hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Binance üyeliğinizi oluşturduktan sonra yapmanız gerekenleri aşağıdaki adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz. Binance üye olmak için tıklayın

Binance gizemli kutu Binance hesabınızı oluşturduktan sonra Binance NFT Pazarı'na gidin. Ana sayfanın üst tarafından yer alan "NFT" butonuna tıklayarak pazara erişebilirsiniz.
Binance gizemli kutu Üst bölümdeki gezinti çubuğundan [Gizemli Kutular] ögesine tıklayın. Daha sonra sayfayı aşağıya kaydırın ve Gizemli Kutu Pazarı'na gitmek için [Pazar Yerini İncele] seçeneğine tıklayın.
Binance gizemli kutu Beğendiğiniz açılmamış NFT gizemli kutularını bulmak için [Açılmamış] filtresini seçin.
Binance gizemli kutu Açılacak listeden sunulan seçenekleri inceleyin ve istediğiniz gizemli kutunun üzerine tıklayın.
Binance gizemli kutu Gizemli NFT kutusu seçimini yaptığınızda yeni açılacak sayfada, gizemli kutu ile ilgili ayrıntılı bilgileri göreceksiniz. Bunları okuyun.
  Binance gizemli kutu NFT ile ilgili açıklamayı okuduktan sonra NFT nadirlik sıralamasını, yani kutudan "süper süper nadir" (Super Super Rare veya SSR) bir NFT çıkması ihtimalini kontrol etmek için [Seri İçeriği] sekmesine tıklayın.
satın al Gizemli kutuyu satın almak için [Şimdi Satın Al] tuşuna tıklayın. Emir bilgilerini içeren bir açılır pencere karşınıza çıkacaktır. Satın alım işleminizi sonlandırmak için [Onayla] tuşuna basın.

NFT Gizemli Kutu Müzayedesi Nedir?

NFT’lerin gerçek koleksiyon parçalarından tek farkı, dijital olmalarıdır. Değer açısından gerçek parçalardan aşağı kalır bir yanı yoktur hatta bazen çok daha yüksek fiyatlardan satışa da çıkartılabiliyorlar.

NFT müzayedesi de NFT’lerin açık artırım ile satışa sunulmasına denir.

Satın almak istediğiniz gizemli NFT kutusu müzayede satışında ise satın almak için bir teklif vermeniz gerekir. Gerçek müzayedelerde olduğu gibi müzayedenin sonunda en yüksek rakamı veren alıcı NFT sahibi olur.

Bazı müzayede satışında olan NFT kutularının yanında “Hemen Satın Al” butonu da aktif olur. Bu durumda belirlenen fiyat üzerinden direkt olarak satın alma şansını yakalayabilirsiniz.

Müzayedeye Katılma

Eğer bir NFT kutusu için müzayedeye katılmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek kolaylıkla müzayedeye dahil olabilirsiniz.

Teklif ver Müzayede ile satışa sunulan bir NFT kutusuna teklif vermek için "Teklif Ver" butonuna tıklayın. Bazı kutularda "Hemen Satın Al" butonu da aktif olabilir.
Teklif ver Açılan yeni sayfadan teklifinizi verebilirsiniz. Ancak teklif verirken belirtilen minimum artış fiyatından vermeniz gerekmektedir.

Gizemli NFT Kutusu Nasıl Açılır?

Müzayededen ya da hemen satın alma butonundan satın aldığınız bir NFT kutusunu artık açma hakkına sahip olabilirsiniz. Kutuyu açmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Koleksiyon menüsünden “Gizemli Kutu” sekmesine tıklayın.
  2. Açmak için “Kutuyu Aç” butonuna tıklayın.

Yukarıda belirttiğimiz gibi gizemli kutuyu açtığınızda, NFT [Koleksiyon] – [Gizemli Kutular] bölümünde saklanacaktır.

Gizemli NFT Kutusu Nasıl Satılır?

Gizemli NFT kutuları, açıldıktan sonra ya da öncesinde sahibinin isteği üzerine satışa sunulabilir. Yine yukarıda belirttiğimiz şartlar dahilinde “Hemen Sat” teklifi ile satılabileceği gibi müzayedeye de sunulabilir.

Gizemli NFT kutusunu satmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  1. “NFT’yi Listele” butonuna tıklayın.
  2. Açık arttırma için “en yüksek fiyat”ı belirleyin, daha sonra “minimum teklif” rakamını belirleyin. Eğer NFT’nin doğrudan satılmasını istiyorsanız Hemen Alım Fiyatı belirleyebilir ya da anında satmak için Sabit Fiyat belirleyebilirsiniz.
  3. NFT gizemli kutu fiyatını ETH, BNB ya da BUSD cinsinden belirleyin.
  4. Satış için tarih belirleyin. Belirleyeceğiniz tarih 12 saat – 7 gün sonrası aralığında olması gerekir. Daha sonra Gönder butonuna tıklayarak NFT gizemli kutu satışını başlatabilirsiniz.
9.9

Binance En Yüksek işlem hacmine sahip borsa

Binance Global, piyasa değeri ve yatırım hacmi açısından en büyük kripto para borsadır.
%10 KOMİSYON İNDİRİMİref

Binance SSS

Binance cüzdan güvenilir mi?

Binance cüzdan (Binance Smart Chain), Binance Chain ve Ethereum'a erişim için resmi Binance kripto para cüzdanı olarak çalışan online bir cüzdandır. Blockchain tabanlı olarak çalışan BSC, son derece güvenilir online cüzdanlardan biridir.

Binance yüz doğrulama güvenilir mi?

Binance yüz doğrulama, kara para aklama ve terörü finanse etme suçlarının önüne geçebilmek için Binance kimlik doğrulaması (KYC) yaparken istenen bir doğrulama olup güvenilirdir.

Binance uygulaması güvenilir mi?

Binance uygulaması da Binance web sitesi gibi sürekli olarak denetim altında tutulan güvenilir bir uygulamadır. IOS ve Android sürünleri bulunan Binance uygulama, aynı zamanda bilgisayar kullanıcıları için oluşturulan bir uygulama ile de hizmet vermektedir.

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz