Binance Coin (BNB) Nedir, Nasıl Alınır Geleceği Var mı?

2017 yılında Ethereum’da çıkartılan Binance Coin (BNB), Binance Smart Chain ve Binance Chain’in yerel tokenidir.

Dünyanın en güvenilir kripto para borsası Binance, bir borsa olmanın ötesinde kullanıcılarına sağladığı farklı ticaret türleri ile kendinden söz ettiren geniş ve küresel ölçekte hizmet sunan bir platformdur. Kullanıcıların komisyon indirimi kazanmalarını sağlayan BNB de platformun oluşturduğu bir ayrıcalıktır.

BNBBNB Nedir?

Toplam arz miktarı 200 milyon adet BNB ile sınırlı tutulan Binance Coin (BNB), 2017 yılında kurulan platformun oluşturduğu yerel bir tokendir. Yerel olmasına karşın birçok kripto para borsasında işlemde de olan coin, deflasyonist bir önlem olarak üç ayda bir BNB yakımı gerçekleştirilmektedir. Bunun amaçlarından biri de coinin gelecekte fiyatında enflasyonu önlemek ve değerini yükseltmektir.

Alım satım komisyon indirimi sağlayan ve aynı zamanda hızlı yükselişleri ile yatırımcılarının ciddi anlamda kazanç elde etmelerini de sağlayan Binance Coin (BNB), Binance platformu üzerinden Visa kart kullanılarak alınabilen bir coindir.

BNB Nasıl Alınır?

BNB coin almanın en kolay yolu, bağlı olduğu platformdan yani Binance’dan satın almaktır. Bunun için öncelikle bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Kredi kartı ile BNB satın almak için Binance Global hesabınızın olması gerekir. Henüz bir hesabınız yoksa alım yüzde 10 özel indirimli Binance referans kodu “HFE01II2” ile kayıt olmak için buraya tıklayın. Türk Lirası (TRY) ile BNB satın almak için ise TrBinance hesabınızın olması gerekir. Yine yüzde 10 özel indirimli TrBinance referans kodu “A7631L85” ile kayıt olmak için buraya tıklayın.

Binance Coin (BNB) Satın Alma Yöntemleri

Sürekli olarak geliştirilmeye devam eden ve kullanıcılarına özel seçenekler sunan Binance, BNB coin alma seçeneklerini de geniş tutarak üyelerine ayrıcalıklı avantajlar sunmaktadır. Peki, Binance Coin (BNB) satın alma yöntemleri nelerdir?

1- Banka Transferi (EFT/Havale) ile BNB Satın Alma

Banka hesabınızdan güvenilir bir şekilde EFT/Havale yaparak BNB coin satın almak için öncelikle TrBinance hesabınızın olması gerekir. Kayıt olurken ömür boyu alım ve satım işlemlerinde yüzde 10 komisyon indirimi kazanmak için buraya tıklayın.

Kayıt işlemini tamamladıktan sonra kolaylıkla banka transferi ile BNB satın alabilirsiniz. BinanceTR’den BNB nasıl alınır bilmiyorsanız buraya tıklayarak resimli anlatımımızı görebilirsiniz.

2- Kripto Para ile BNB Satın Alma

Binance kripto para borsasında 300’den fazla kripto para yatırma desteği sunulmaktadır. USDT, BTC, ETH, BUSD, TUSD, USDC, EUR, IDRT, RUB, TRY, BRL ve AUD kripto para çiftlerini kullanarak da BNB satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tabi satın alma işlemi için öncelikle bir Global Binance hesabınızın olması gerekmektedir. Henüz bir hesabınız yoksa yüzde 10 özel indirimli Binance referans kodu “HFE01II2” ile kayıt olmak için buraya tıklayın. Binance’den BNB nasıl alınır bilmiyorsanız resimli anlatım için buraya tıklayın.

3- Kredi Kartı ile BNB Satın Alma

Geniş hizmetleri ile kullanıcılarına ayrıcalıklar sunan Binance, kredi kartı ile Bitcoin ve BNB gibi kripto paraların alımında da kolaylık sağlamaktadır. Visa ve MasterCard sahibi iseniz düşük komisyon kesintileri ile Binance giriş yaparak hızlı ve güvenilir bir şekilde satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı ile BNB nasıl alınır merak ediyorsanız buraya tıklayın.

4- Doğrudan BNB Satın Alma

Binance’ın en büyük özelliklerinden biri de kullanıma sunduğu Binance P2P borsasıdır. Bu borsada doğrudan başka bir kişiye ya da yüz yüze ya da web üzerinden kişilerin kendi koşullarını belirterek ticaret yapabilmeleridir. BNB satın alma işlemi için yine bu ayrıcalığı da kullanabilirsiniz. Binance P2P nedir bilmiyorsanız buraya tıklayın.

Binance Coin (BNB) ile Neler Yapılabilir?

Bir kripto para olmanın çok daha ötesinde özellikleri ile kullanıcıların dikkatini üzerine çekmeyi başaran BNB, birçok işlemin gerçekleştirilmesinde kullanılabilen özel bir tokendir. Peki, satın aldığınız BNB ile neler yapabilirsiniz.

1- BNB Saklayabilirsiniz

BNB coin geleceği olan kripto paralardan biridir. Satın aldığınız Binance Coin (BNB)’leri saklayarak uzun vadeli bir yatırım yapabilirsiniz. Doğrudan Binance hesabınızda tutabileceğiniz gibi yine Binance’ın özel kullanıcı dostu ve güvenli mobil cüzdan olan kripto cüzdan uygulaması Trust Wallet’ta saklayabilirsiniz. İster kendiniz için isterseniz de çocuklarınız için güzel bir yatırım olarak değerlendirebilirsiniz.

2- BNB Kazanabilirsiniz

BNB kazanmak için güzel bir alternatif olarak yine Binance tarafından sunulan Binance staking kullanarak satın aldığınız BNB’ler üzerinden kazanç elde edebilirsiniz. Belli vade dönemleri boyunca saklı tuttuğunuz BNB miktarına bağlı olarak herhangi bir alım satım işlemi yapmadan da BNB kazanabilirsiniz.

3- BNB Bağış Yapabilirsiniz

Binance’ın kurucusu Changpeng Zhao, sadece bir kripto para topluluğu sahibi olmasının ötesinde yardımseverliği ile de bilinen bir kişidir. Bu kişiliğini kurduğu Binance platformu ve platformun kendi yerel tokeni olan BNB’de de gösteriyor. BNB bağış yaparak dünya üzerinde yardıma muhtaç birçok insanın yardımına koşabilirsiniz.

4- BNB Alım Satım Yapabilirsiniz

Piyasanın hareketli olduğu dönemlerde ciddi anlamda değer kazanan ve kazanmaya devam eden BNB coin, alım-satım işlemlerinde de ciddi anlamda kazanç bırakan kripto paralar arasında yer almaktadır. BNB alım satım işlemini hem vadeli işlem hem de spot işlemlerde yapabilirsiniz. Binance spot işlem nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın. Binance vadeli işlem nasıl yapılır detayları hakkında bilgi almak için buraya tıklayın.

BNB Coin’in Geleceği Var mı?

Kripto para borsaları arasında işlem hacmi bakımından en büyük borsa olan Binance’ın yarattığı BNB coin, ilk günden bu yana değer kazanmayı başaran bir kripto paradır. Geleceği son derece parlak bir coin olması, özellikle düzenli yatırım yapıp uzun vadeli bekleyen yatırımcılar için önerilebilecek en iyi coinlerden biridir.

BNB Coin Yorumları

BNB coin yorumları aslında bir alıcı ya da satıcı için önemli bir yere sahiptir. Çünkü piyasanın hareketi biraz da yapılan yorumlara bağlıdır. BNB coin yorumları incelendiğinde ciddi anlamda “kötü” denebilecek bir yorum göremiyoruz. Twitter, Facebook ve diğer sosyal medya platformlarından BNB coin yorumlarını takip ederek alım-satım yapmadan önce piyasayı daha iyi yoklama şansına sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz