En Düşük Komisyon ile Güvenli Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

En düşük komisyon ile güvenli Bitcoin (BTC) nasıl satın alınır detayları hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulacaksınız.

Bitcoin ve kripto paralara olan rağbet her geçen gün artmaya devam ediyor. İlk dönemlerde Bitcoin almak için kısıtlı birkaç borsa varken günümüzde Binance başta olmak üzere global anlamda hizmet veren çok sayıda borsanın bulunması, Bitcoin ve diğer kripto paraları almayı kolaylaştırıyor.

Ancak Bitcoin alırken düşük komisyon ücretlerinden faydalanmak da önemlidir. Her kripto para borsasını komisyon oranları farklıdır. Binance, sektörün en düşük komisyon ile güvenli Bitcoin satın alma sitesidir.

Binance’den Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsası Binance’dan Bitcoin (BTC) almak son derece kolaydır. Aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla BTC satın alabilirsiniz. Ayrıca hem kredi kartı hem de EFT/Havale ile Bitcoin satın alma hizmetini de Binance’dan alabilirsiniz.

Binance’dan Kredi Kartı ile Bitcoin Nasıl Alınır?

1- Hesabınızı oluşturun. Henüz bir hesabınız yoksa ömür boyu alım ve satımlarda %10 komisyon indirimi kazanmak için tıklayın.

2- Binance ana sayfasından “Kredi/Banka Kartı” seçeneğini tıklayın.

Kredi kartı ile bitcoin alma

3- Açılan ekranda arama yerine “BTC” seçin.

Kredi kartı ile bitcoin alma

4- Ne kadarlık almak istediğinizi belirtin.

Kredi kartı ile bitcoin alma

5- Kredi kartı tanımlı değilse kredi kartı tanımlayın.

Kredi kartı ile bitcoin alma

6- Devam edin ve işlemi onaylayarak tamamlayın.

Binance, kredi kartı ile Bitcoin almaya ek olarak EFT ile Bitcoin alma imkanı da sunmaktadır. Vakıfbank ve Ziraat Bankası kullanıcıları, herhangi bir komisyon ödemeden 7/24 Bitcoin (BTC) satın alabilirler.

Binance kredi kartı ile Bitcoin alma hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Binance’dan EFT ile Bitcoin nasıl alınır?

1- BinanceTR uygulamasını indirin ve giriş yapın. BinanceTR hesabınız yoksa ömür boyu alım ve satımlarda %10 indirim kazanmak için tıklayın.

2- “Cüzdan” bölümüne girin.

3- “Yatırma” seçeneğini tıklayın.

BinanceTR Bitcoin alma

4- “TRY” seçeneğini tıklayın.

BinanceTR bitcoin alma

5- Banka seçimi yapın.

BinanceTR bitcoin alma

6- Binance hesap bilgilerini doğru şekilde online bankacılık işlemlerinden girin.

BinanceTr bitcoin alma

7- İşlemi tamamlayın.

BinanceTR’den Bitcoin alma hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın

Binance’da Komisyon Ücretleri

Dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsası Binance, Bitcoin ve diğer kripto paraların alım ve satımında en az komisyon uygulayan platformdur. Son 30 günde 50 BTC’den az işlem yapan kullanıcılarından TL bazında yüzde 0,1 komisyon almaktadır. BNB ile işlem yapılması halinde ise komisyonu yüzde 0,075’e düşüyor.

Diğer Borsalarda Komisyon Ücretleri Ne Kadar?

İşlem hacmi bakımından dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsası Binance, en düşük komisyon ile güvenilir Bitcoin alma adresidir. Diğer borsa platformlarına göre daha düşük komisyon oranları ile BTC alımı sunmasına ek olarak kripto para çeşitliliğinin olması da ayrıca Binance’ı tercih etmek için geçerli bir nedendir. Peki, diğer kripto para borsalarında komisyon ücretleri ne kadar?

Paribu Komisyon Ücretleri

Türkiye’de yerel kripto para alım-satım hizmeti sunan Paribu’da, onaylı kullanıcılardan 0-100.000 TL arasında işlem hacmine sahip piyasa yapıcılardan 0,25, piyasa alıcılardan ise 0,35 komisyon uygulanmaktadır.  Onaysız kullanıcılarda ise durum daha farklıdır. Hem piyasa yapıcılarından hem de piyasa alıcılarından 0,35 komisyon alınmaktadır.

BtcTurk Komisyon Ücretleri

Türkiye’nin ilk yerel kripto para borsası olma özelliğine sahip BtcTurk komisyon oranları; piyasa yapıcılardan yüzde 0,1, piyasa alıcılardan ise yüzde 0,18 komisyon bedeli alınmaktadır. Yüksek işlem hacmine sahip kullanıcılardan ise piyasa yapıcıdan yüzde 0,1, piyasa alıcılardan ise yüzde 0,8 komisyon alınmaktadır.

Huobi Global Komisyon Ücretleri

Huobi Global de Türkiye’de çok sayıda kullanıcısı bulunan kripto para borsalarından biridir. Huobi Global’de komisyon ücretleri pozisyon açılışında; Piyasa düzenleyicisi komisyonu: %0,02; piyasa alıcısı komisyonu: %0,04 Pozisyon kapanışında: Piyasa düzenleyicisi: -%0,02; piyasa alıcısı komisyonu %0,04 komisyon ücreti alınmaktadır.

Komisyon Ücretlerini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Kripto para borsalarında uygulanan komisyon ücretlerini etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Özellikle yatırımcının son 30 günde yaptığı işlem miktarı, komisyon ücretini direkt olarak etkileyen en önemli faktörlerin başında gelmektedir.

Komisyon ücretlerini etkileyen bir diğer önemli faktör ise piyasa alıcısı ve piyasa yapıcısı olmaktır.

Piyasa Alıcı Nedir?

Piyasa alıcı, piyasa fiyatından bir emir verip emrin hemen gerçekleşmesi durumunda olunur.

Piyasa Yapıcı Nedir?

Piyasa yapıcı, verilen hemen gerçekleşmemiş ise ve emir tahtasında yerini alırsa bu durumda piyasa yapıcı olunur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz