Binance Pool (Bitcoin Madencilik Havuzu) Nedir?

Binance pool, birden fazla Bitcoin madencisinin bir araya gelerek kazancın ve giderlerin paylaşıldığı bir hizmet türüdür. Binance Pool (Bitcoin madencilik havuzu), hizmete sunulduğu ilk andan itibaren 2 haftalık bir sürede Bitcoin havuzculukları arasında ilk 10’a girmeyi başarmıştır.

Binance, kullanıcılarına daha farklı ticaret yönleriyle para kazandırmaya devam ediyor. 2020 Nisan ayında faaliyete koyduğu Binance Pool (Bitcoin madencilik havuzu) ile kullanıcılarının daha fazla para kazanmasını sağlıyor.

Bitcoin Madencilik Havuzu Nedir?

Bitcoin üretimi, ASIC adı verilen yüksek donanımlı bilgisayarlarla yapılır. Bireysel olarak herkes, madencilik yapabilir. Bitcoin madencilik havuzu ise birden fazla madencinin bir araya gelerek oluşturduğu kolektif madencilik türüdür. Havuzların bireysel madencilik yöntemine göre daha fazla avantajı bulunur. En büyük avantajı ise havuzlarda kazançların ve giderlerin paylaşılmasıdır. Binance Pool, bu amaç doğrultusunda 2020 Nisan ayında kurulmuş bir uygulamadır.

Binance Pool Nedir?

Binance Pool nedir

Binance Pool (madencilik havuzu) birden fazla Bitcoin madencisinin bir araya gelerek kazancı ve giderleri paylaştıkları alandır. Diğer Bitcoin madencilik havuzlarına göre çok daha fazla avantajı bulunmasından dolayı, henüz faaliyete girmesinden 2 hafta gibi kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen ciddi anlamda rağbet görmeye başlamış ve Bitcoin madencilik havuzları sıralamasında ilk 10’a girmeyi başarmıştır.

Binance Pool Avantajları Nelerdir?

Kripto para dünyasının ilki olan Bitcoin, geleneksek madencilik yöntemi ile üretilen dijital para birimidir. Merkeziyetsiz bir para birimi olmasından dolayı, dünyanın her yerinden insanlara bireysel olarak madencilik yapabilirler. Ancak Bitcoin madenciliği yaparak para kazanmak için bir madenci havuzuna üye olmak gerekir.

Dünyanın en güvenilir kripto para borsası Binance, madenciler için oluşturduğu Binance Pool ile diğer borsalara göre daha fazla para kazanmayı sağlıyor. Sunduğu avantajları sayesinde birçok Bitcoin madencisi, Binance Pool hesabına geçiş yapmaya başladı. Peki, Binance Pool avantajları nelerdir?

1- Ücretlerin Sıfıra Kadar Düşmesi

Binance Pool’ün açılmasının ardından artan yoğun ilgi sebebi ile Binance, madencilik havuzu ücretlerinde bir kampanya düzenleyerek 15 Ekim 2020’den 15 Ocak 2021’e kadar %0 ücret aldı. Daha sonra bu ücret yüzde 2,5 olarak belirlendi. Ancak bu rakam da diğer madencilik havuzlarından daha düşüktür.

2- Havuz Birikimlerinde Yıllık Yüzde 30 Getiri

Binance Pool’ün tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden biri de havuz birikimlerinden kullanıcılarına yıllık yüzde 30 ek getiri sağlamasıdır. Bonus BTC kazanma imkanı veren Binance Pool, bu ayrıcalığı ile de diğer madencilik havuzlarından çok daha verimli olmayı başarıyor.

3- Binance İkili Birikimler

Binance Pool, sadece madencilik yapanlara avantaj sağlamıyor. Ayrıca, Bitcoinlerini havuza aktararak para kazanmak isteyenlere de fırsat sunuyor. Kullanıcılar, sahip oldukları BTC’lerini yatırma karşılığında ürünün vade tarihi itibariyle yatırımcının piyasa anlamında hangisinin avantajlı olduğuna bağlı olarak BTC ya da BUSD cinsinden getiri elde etmesine olanak tanımaktadır.

4- Daha Yüksek Yıllık Getiri

Madencilik havuzlarının tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri de yıllık getiridir. Tabi diğer madencilik havuzlarında bu oran düşüktür. Binance Pool ise bu konuda da yatırımcılara destek sağlamaktadır. Diğer havuzlara göre %14,5 daha yüksek APY sunarak madencilik deneyimini daha da ödüllendirici bir hale getirmektedir. Binance Pool’ün tercih edilmesindeki en büyük nedenlerden biri de budur.

5- Elektrik Yardımı

Bilindiği üzere Bitcoin madenciliğinin en olumsuz yönlerinden biri çok fazla elektrik harcamasıdır. Bu da çok fazlasıyla dünya genelinde tartışma konusu oldu. Ayrıca fazla elektrik harcaması, madencilerin de gelirinin düşmesine neden olmaktadır. Binance Pool, madencilik havuzunda yer alan kullanıcılarına elektrik yardımı sunmaktadır. Bu da madencilik havuzunu kullanan yeni kullanıcıların yüzde 10 seviyesine ulaşmasını etkiledi.

6- Pos Staking Hizmeti

Madenciler, Bitcoin üretimine ek olarak varlıklarını stake ederek de para kazanıyorlar. Staking, varlıkları belirli bir süre kilitleyerek ödül kazanmaya verilen isimdir. Binance Pool, TRX, ATOM, TEZOS, DOT ve diğer birçok popüler staking projesini destekleyerek varlıklarını stake etmek isteyenlere ek avantajlar sunmaktadır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Binance Liquid Swap Nedir, Nasıl Kullanılır?

Binance LaunchPad Stake Nedir, Nasıl Kullanılır?

Binance Pool Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Binance Pool nasıl kullanılır?

Binance Pool hesabını oluşturduktan sonra madencilik yapılan makinenin yapılandırma sayfasında madencilik URL’sini ve işçi kimliğini Binance Pool hesabına göre ayarlayarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Binance Pool ne işe yarar?

Binance Pool, madencilik havuzu birden fazla Bitcoin madencisinin bir araya gelerek getirileri ve masrafları bölüşmesidir. Diğer madencilik havuzlarına göre daha fazla avantajının bulunmasından dolayı kullanıcılar daha fazla Binance Pool’ü tercih etmeye başladı.

Binance havuz hesabı nedir?

Akıllı Havuz, Binance Havuzu kullanıcılarının aynı algoritmaya sahip para birimleri arasında otomatik geçiş yaparak daha yüksek kar elde etmelerini sağlayan bir hizmettir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz