Binance NFT Pazarı Nedir, Nasıl Çalışır?

Binance NFT pazarı, kullanıcıların NFT’lerini oluşturabildikleri, NFT alıp satabildikleri, Blockhain tabanı destekli en güvenilir NFT satış sitesidir.

Kripto para dünyasına son dönemlerde yüksek fiyatlarıyla rota vermeye başlayan NFT’ler, Binance NFT pazarında da yerini aldı. Binance NFT pazarı, kullanıcıların NFT’lerini çıkarttıkları ve satışa sundukları bir platformdur.

İlginizi Çekebilir: Binance NFT Satışı Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde kripto paralarda yaşanan değişimler, pazara olan ilginin daha da artmasını etkiledi. DeFi projeleri ile birlikte bireysel kullanıcıların da artık değerlendirebilecekleri bir alan haline gelen NFT’ler, kripto paralar kadar rağbet görüyor. Dünyanın en büyük ve en güvenilir kripto para borsası Binance, kullanıcılarına Binance NFT pazarı platformunu sunarak, güvenirliğini bu alanda da gösteriyor.

NFT Nedir?

NFT, dijital sanat eserlerinin tamamına verilen isimdir. Müzayedelerde satışa sunulan antikalar, tablolar gibi eserlerden çok daha fazlasını kapsayan NFT’de, ses, müzik, video ya da görsel gibi birçok sanat eser, dijitalleştirilir ve satışa sunulur. Reel hayattaki müzayedelerden farklı olarak dijital sanat eserleri, alınıp satılabilen, takas edilebilen varlıklardır. Bu da NFT projelerinin her geçen gün daha da rağbet görmesini etkiliyor.

Binance NFT Pazarı Nedir?

Binance NFT pazarı

Dünyanın en iyi NFT satış siteleri arasında yer alan Binance, kullanıcılarına farklı bir deneyim sunmak ve daha farklı ticaret ürünleri ile para kazanmalarını sağlamak amacıyla yeniliklere adım atmaya devam ediyor. Binance NFT pazarı da bu yeniliklerden sadece biridir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi NFT, dijital sanat eserlerinin toplamına verilen isimdir. NFT oyunları, koleksiyonlar, tablolar ve daha aklınıza gelebilecek her değerli parça birer NFT projesine dönüştürülebiliyor. Ülkemizde de büyük bir rağbet görmeye başlayan ve ünlülerin dünyasında ilgi uyandıran bir yenilik olarak kendini gösteren NFT’lerden yenilerinin arasında Cem Yılmaz’ın posteri, Nurgül Yeşilçay’ın resmi gibi yeni NFT projeleri de eklenmeye başladı.

Aslında herkes kendi NFT projesini oluşturabilir. Sadece dikkat çekici bir dijital sanat eseri olduğuna inanılan projeler olmasına dikkat etmek gerekir. Böyle bir sanat esersiniz varsa Binance NFT pazarını kullanarak sanat eserinizi satışa çıkartabilirsiniz. Binance NFT pazarı, Blockhain altyapısı tarafından desteklenen güvenilir bir likide platformudur. Kullanıcılar, platforma girerek NFT’lerini tasarlayabilir, satışa sunabilirler ya da satışta olan NFT’leri satın alabilirler.

Binance NFT Pazarı Nasıl Kullanılır?

Basit kullanıcı düzeyindeki birinin bile kolaylıkla kullanabileceği Binance NFT pazarı için bir Binance hesabınızın olması yeterlidir. Eğer hala bir Binance hesabınız yoksa ömür boyu yüzde 10 indirim kazanabileceğiniz bir hesap oluşturmak için tıklayın.

Binance NFT pazarı, üreticileri, sanatçıları ve NFT alıcılarını bir araya toplayan bir platformdur. Platform, 3 ayrı hattı kullanıcılarına sunmaktadır. Bunlar;

Pazaryeri: Pazar yeri, NFT oluşturup dünyanın dört bir yanına satış yapmak isteyenlerin kullanabilecekleri bir alandır.

Etkinlikler: Etkinlikle bölümünden, dünyanın önde gelen sanatçılarının NFT’lerini görebilir, satın alabilirsiniz. Bu alanda sanatçılar haricinde müzisyenler, popçular, sporcular gibi birçok farklı alandan ünlü insanın NFT projeleri yer almaktadır.

Gizemli Kutular: Gizemli kutular bölümü ise kullanıcıların NFT kazanabilmek için kullandıkları bir alandır. Bu alanda Normal (N), nadir (R), çok nadir (SR) veya çok ama çok nadir (SSR) bir NFT kazanma şansını kullanıcılar yakalayabilmektedir.

Gizemli kutuların normal NFT pojelerinden en büyük farkı, satın alındıktan sonra iadesinin yapılamamasıdır. Ancak henüz açılmamış kutular başkalarına satılabilir.

Binance NFT Pazarında İşlem Nasıl Yapılır?

Kripto para alım-satımı kadar basit olan NFT pazarı için çok fazla bilgi sahibi olmanıza gerek kalmadan bile kolaylıkla işlem yapabileceğinizi söylemek isteriz. İşte Binance NFT pazarını kullanmak için yapmanız gerekenler.

  1. Binance hesabı açın.
  2. Binance KYC doğrulamasını yapın,
  3. Kripto para yatırın veya satın alın,
  4. Binance NFT pazarında NFT alın ya da satın.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Binance P2P Nedir, Nasıl Kullanılır?

Binance Kaldıraçlı İşlem Nedir?

Binance NFT Pazarı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Binance NFT hesabı nasıl açılır?

Binance NFT hesabı ayrı bir hesap değildir. Binance global hesabınız ile giriş yapabilirsiniz.

Binance NFT pazarında hangi kripto paralarla işlem yapılabilir?

NFT pazarında kullanabileceğiniz kripto paralar; BNB, BUSD ve ETH'dir.

Binance NFT pazarı güvenilir mi?

Binance tarafından desteklenen Binance NFT pazarı, en iyi NFT satış siteleri arasında yer almaktadır. Blockhain alt yapısı tarafından desteklenen NFT pazarını güven içinde kullanabilirsiniz.

NFT çıkarma ne demektir?

NFT çıkarma, benzersiz bir tokeni (NFT) oluşturma ya da çıkarma eylemine denir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz