Binance Liquid Swap Nedir, Nasıl Kullanılır?

Binance Liquid Swap, piyasaya yapıcı olarak girmek isteyen ve bundan gelir elde etmek isteyenler için oluşturulmuş bir Binance platformudur.

Binance, müşterilerine daha fazla ürün çeşidi sunarak alım-satım dışında pasif gelir elde etmeye dair seçenekler de sunmaktadır. Yine dünyanın en güvenilir kripto para borsası Binance’in müşterilerine sunduğu ayrıcalıklardan biri de Binance Liquid’dir.

Binance Liquid Swap Nedir?

Binance Liquid, piyasaya yapıcı olarak girmek isteyen yatırımcılar, Binance Liquid kullanarak kolaylıkla token ekleyerek havuzlama için faiz ve işlem ücretlerinden pay alırlar.

Binance Liquid Nasıl Kullanılır?

Kullanıcı deneyimi konusunda son derece başarılı bir şekilde hizmet sunan Binance, Liquid Swap işlem yapmak isteyen kullanıcılarına da kolaylıkla işlem yapmalarına yardımcı olmaktadır. Binance Liquid Swap kullanımını aşağıdaki adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

Binance hesabınıza giriş yapın (henüz bir hesabınız yoksa ömür boyu yüzde 10 indirim komisyonu kazanmak için tıklayın.)

1- Binance Liquid sayfasına gitmek için Finans】【Swap】sekmelerine tıklayın.

Binance liquid kullanımı

2- Alım satım sayfasına erişmek için【Swap】seçeneğine tıklayın.

Binance liquid kullanımı

3- Satmak istediğiniz coini seçin ve miktarı belirleyin.

Binance liquid kullanımı

4- Coin satın almak için ise almak istediğiniz coini ve miktarı belirleyin.

Binance liquid kullanımı

Coin Fiyatı, İşlem Ücretini ve Slipaj fiyatını sistem otomatik olarak hesaplamaktadır. Eğer uzun süre işlem yapmadı iseniz güncel fiyatı görmek için sayfayı yenilemeniz gerekecektir.

5- Emir vermek için “Swap” butonuna tıklayın.

Binance liquid kullanımı

6- Satın aldığınız veya sattığınız coini incelemek için “Geçmiş” seçeneğini tıklayabilirsiniz.

Binance liquid kullanımı

Binance Liquid Mantığı Nedir?

Binance Liquid, DeFi’de sıklıkla kullanılan likidite havuzudur. Burada kullanıcılar kripto paralar arasında takas yaparak daha hızlı para kazanırlar. Ancak spot ya da vadeli işlemlerden farklı olaran Binance Liquide’de sadece iki para birimi bulunur ve bu iki para takası yapılır.

Bilindiği gibi geleneksel kripto paraların üretimi, madencilik (mining) sistemi üzerinden hareket eder. Madencilik için özel olarak tasarlanan ASIC cihazları (BTC, BTG, BCH, LTC vs.) ve Rig cihazları (Ethereum madenciliği için özel olarak tasarlanan rig cihazları, daha fazla kazım için birden fazla ekran kartının bağlandığı bir sistemdir) ile yapılır. Ancak yeni nesil kripto paralar (DeFİ), madencilik ile üretilmezler. Bunlar, stake etme mantığı ile çalışırlar.

Binance Liquid de tam olarak bu işlem için oluşturulmuş bir havuz sistemdir. Yani kullanıcı satın aldığı kripto paraları belirli bir süre içinde likide ederek jeton kazanır. Piyasaya yapıcı olarak girmek isteyen yatırımcılar, Binance Liquid kullanarak kolaylıkla token ekleyerek havuzlama için faiz ve işlem ücretlerinden pay alırlar.

Bir anlamda Binance Liquid için pasif gelir elde etmek de denilebilir.

Binance Liquid Swap Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Binance Liquid swap, kazanç elde etmek isteyenler için alternatif bir üründür. Ancak bu işlem tamamen kazanmaya odaklı değildir. Çünkü bazı etkenler gerçekleştiğinde zarar etme durumu söz konusu olmasa da diğer kullanıcılarla aynı oradan kazanç sağlanamayabilir. Peki, Binance Liquid swap hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

  1. Coinlerin fiyatı sürekli aynı kalmaz. Dalgalı bir piyasa olduğu için sürekli olarak fiyatlar güncellenir. Piyasa, önemli oranda dalgalanma yaşadığında, coin çifti havuzunun pay sahipleri ile aynı kazancı elde edemeyebilir. Bu yüzde, likidite ekleme risksiz bir işlem değildir.
  2. Binance liquid swap işlemlerinde ödemeler, 00:00’da (UTC+0) saatinde gerçekleşir. Ödemeler, “mevcut token-havuz varlığı- dün eklenen miktar+dün çıkarılan miktar” ve ayrıca token havuzunun önceki güne ait esnek birikimler faiz oranı kullanılarak hesaplanır. Eğer hesabınıza belirli bir birikim ürünü yoksa esnek birikim geliri oluşmaz, yani ödeme alamazsınız.
  3. Liquid payı elde etmek için varlıkları belirli bir coin çifti havuzuna ekledikten sonra (tek bir coin eklemek işlem ücretlerine neden olacaktır), varlıklar havuz payları aracılığıyla aynı coin çifti havuzundan kaldırılabilir. Aynı anda iki coin’i orantılı olarak kaldırabilir veya kaldırmak için bir coin seçebilirsiniz. Bir coin’i kaldırırken, çift havuzunda kaldırmayı seçtiğiniz coin olarak başka bir coin ile alım satım yapmanız gerektiğinden, alacağınız miktardan düşülecek bir işlem ücreti alınacaktır.
  4. İşlem slipajı, piyasa koşullarına göre gerçek zamanlı olarak ayarlanacak olup, sayfada gösterilen fiyatın nihai işlem slipaj fiyatı olması gerekmemektedir. Fiyat slipajı çok fazlaysa ve uyarı değerini aşıyorsa, sistem işlemi otomatik olarak sonlandıracaktır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Binance LaunchPad Stake Nedir, Nasıl Kullanılır?

Binance Türkiye (BinanceTR) Nedir, Nasıl Kullanılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz