Yeni Başlayanlar İçin Binance Academy Rehberi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Binance Academy, kripto para yatırımına özellikle yeni girmiş kişiler için hap niteliğinde bilgilerin paylaşıldığı bir platformdur. Kripto paraların ve blockchain teknolojisinin dönüştürücü potansiyeli konusunda kitleleri eğitmek amacıyla kurulan platforda, hem Binance hem de kriptografi ile ilgili birçok bilgi paylaşımı yapılır.

9.9
%10 KOMİSYON İNDİRİMİref

Binance, dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip kripto borsasıdır. Her geçen gün yeni kullanıcı kitlesine ulaşmaya devam eden platform, kripto yatırımına yeni başlayanların acemilik çekmemeleri için gerekli eğitimleri, Binance Academy üzerinden vermektedir.

Binance Academy Eğitim Konuları

Binance Academy’de kripto para ve borsa hakkında aradığınız tüm konuları bulabilirsiniz. Bitcoin, altcoin, blockchain, staking, web3, DeFi, sürpriz kutu, earn ve daha aradığınız tüm konuları bulabilir ve bunların kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgilere, görselli ve videolu anlatımlar eşliğinde ulaşabilirsiniz.

Her alanda ayrıntılı bilgilerin yer verildiği Binance Academy ile kripto para alanına yeni başlayanlar, alım-satım yapmadan önce bilgilendirici makalelerden faydalanarak daha doğru işlem yapmayı öğrenirler.

Yazıyı yazdığımız an itibariyle (11.08.2022) 362 makalenin yer aldığı Binance Academy’ye her geçen gün eklenen yeni makaleler, yeni başlangıç yapanları ilgilendirdiği kadar kripto alanında uzman olan yatırımcı ve traderları da yakından ilgilendirir.

Yeni çıkan projeler, etkinlikler, airdrop kampanyaları ve yarışmalar gibi özel etkinlikler ve haklarında önemli bilgilerin paylaşıldığı Binance Academy ile yeni başlayanlar öğrenme yolunda hızlı ilerlerken, işin uzmanları ise bilgilerini tazeleyerek daha emin adımlarla yatırım yapabilmektedir.

Binance Academy Nasıl Kullanılır?

Kullanımı basit bir blog mantığı ile aynı olan Binance Academy’den daha iyi yararlanmak için kayıt olmanız gerekir. %10 komisyon indirimi ile Binance üyeliği oluşturmak için tıklayın. 

Hesabınızı oluşturduktan sonra yapılan paylaşımları daha rahat takip edebilir aynı zamanda e-posta bülten aboneliği oluşturarak yeni gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

Binance Academy sayfasına ulaşmak için hesabınıza giriş yapın ve aşağıdaki görselde gösterdiğimiz yerlere tıklayarak konulara ulaşın.

Binance academy

İlgili sayfayı açtığınızda karşınıza birçok konu gelecektir. Eğer Binance ve kripto para alanında yeni iseniz açılan sayfadan “Buradan başlayın” butonuna tıklayın.

Binance acedemy

Buradan başlayın butonuna tıkladığınızda, temelde öğrenmeniz gereken tüm konuları tek bir sayfa içinde göreceksiniz.

  • Kripto para
  • Blockchain
  • Alım-satım
  • Yatırım
  • Gizlilik konuları gibi yeni başlayanlar için son derece önemli olan bu konular, piyasada nasıl hareket etmeniz gerektiği hakkında size bilgi verecektir.

Bunun dışında kalan diğer bölümlerden de yararlanabilirsiniz. Binance Academy’de bulacağınız konular, hem yeni başlangıç yapanlar hem de kripto para alanında deneyimli olanlar için önemli konulara yer verilen bir alandır.

Neden Binance Academy Kullanılmalıdır?

Kripto para alanı, her geçen gün gelişmeye devam ediyor ve sürekli yeniliklerle kendini gösteriyor. Sadece Bitcoin, Ethereum  ve birkaç coinin alınıp satılmasıyla başlayan kripto para dünyası şimdilerde aklın zorlanmasına neden olan Metaverse gibi sanal gerçeklik dünyasına kadar uzandı.

Daha önceleri sadece müzayedelerde önemli eserlerin satışa çıktıklarına şahitlik ediyorduk, şimdilerde artık sanal üzerinden düzenlenen müzayedelerde sanat eserlerinin satıldığını görebiliyoruz. “NFT” olarak adlandırılan eşsiz parçalar, kripto topluluğunun en önemli konuları haline geldi.

Binance Academy, söylediğimiz konulardan çok daha fazlası hakkında kullanıcılarına bilgi veren bir platformdur. NFT, Metaverse, web3, DeFi, staking ve daha birçok terim ile karşılaşılan kripto dünyasında emin adımlarla yolculuk yapmayı sağlayan Binance Academy, bu anlamda kullanılması önemli bir alandır.

9.9

Binance En Yüksek işlem hacmine sahip borsa

Binance Global, piyasa değeri ve yatırım hacmi açısından en büyük kripto para borsadır.
%10 KOMİSYON İNDİRİMİref

Spot Alım Satımı

Spot alım satım hakkında elbette birçok kaynağa ulaşabilirsiniz. Ancak Binance kullanıyorsanız, işin doğrusunu öğrenebileceğiniz en doğru yer de Binance Academy’dir.

İşlem yaparken dikkat edilmesi gerekenler, fiyat hareketlilikleri gibi kar-zarar ilişkisini doğrudan ilgilendiren konular, temel ve teknik analiz konuları, nasıl yapılır gibi ayrıntılara yer verilen Binance Academy ile alım-satım işlemlerini daha az riskle yapabilirsiniz.

Vadeli İşlemler

Yüksek risk içermesi ile birlikte yüksek kazanç da sağlayan vadeli işlemler, temel ve teknik analiz bilgisi üst seviyede olanların kullanmaları gereken bir yatırım aracıdır.

Binance vadeli işlem nasıl yapılır, likidasyon nedir, nasıl korunulur gibi tüm konuların yer aldığı Binance Academy ile daha sağlıklı alım-satım işlemleri yaparak risk analizi ve değerlendirme konularına hakim olabilirsiniz.

Binance Ürünleri Kullanımı

Binance, diğer kripto borsalarından farklı olarak sadece alım-satım hizmeti değil aynı zamanda pasif gelir elde etme, staking, NFT satışı, P2P gibi birçok ticaret alanında hizmet veren bir platformdur.

Tüm bu finansal hizmetler hakkında ayrıntılı ve doğru bilgilere ulaşmak için Binance Academy sayfasından yararlanabilirsiniz.

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz