deneme

KuCoin Kripto Para Borsası İncelemesi

Kripto para yatırımının önde gelen isimlerinden biri KuCoin hakkında merak ettiklerinize ışık tutacak bu yayınımız ile KuCoin borsası hakkında öğrenmek istediğiniz tüm ayrıntılara ulaşacaksınız. KuCoin borsası güvenilir mi, güvenli kılan özellikleri nelerdir, kayıt nasıl yapılır, KuCoin avantajları nelerdir gibi tüm ayrıntıları ele alacağımız bu yazımız, KuCoin hakkında öğrenmek istediğiniz tüm bilgileri bir arada bulabileceğiniz bir KuCoin kripto para borsası incelemesi yazısıdır.

KuCoin’de yapabileceğiniz ticaret türleri, hangi kripto paraların listelendiği gibi tüm bilgilere ulaşabileceğiniz KuCoin incelemesi yazımızda, borsanın özellikleri ve avantajlarından söz edeceğiz.

Yazımızın tamamını okuduğunuzda, “KuCoin güvenilir mi?” sorusuna karşı alabileceğiniz en iyi yanıtları da bulmuş olacaksınız. KuCoin kullanımı hakkında vereceğimiz bilgiler, borsanın işleyişi ve kullanıcılarına sunduğu avantajlar hakkında fikir sahibi olmanızı sağlarken, avantajları ve dezavantajları bölümünü inceleyerek borsada karşılaşabileceğiniz olumlu-olumsuz durumları da öğrenmiş olacak böylelikle daha sağlıklı ticaret yapacaksınız.

7.6
KuCoin Kripto Para Borsası
En Güvenilir Kripto Para Borsası

KuCoin Genel Özeti

Borsa Adı: KuCoin
İtibari Paralar: ALL, AUD, BRL, BGN, CZK, CHF, DKK, EUR, GBP, HKD, HRK, HUF, KZT, MDL, MKD, TRY+
Kripto Paralar: BTC, ETH, XRP, LTC, BCH, EOS, XMR, TRX, XLM, NEO & 350+
Yatırma Yöntemleri: Transfer, Kredi Kartı
Minimum Yatırma: Yok
Depozito Ücretleri: Para birimine bağlı
Türkçe Canlı Destek: Hayır
Dünyanın en iyi kripto para borsalarını karşılaştır!
Birbirinden farklı avantajlara sahip en iyi kripto para borsalarını karşılaştır ve avantajlarından yararlan.

2017 yılında Hong Kong merkezli olarak kurulan KuCoin, kurulduktan kısa bir süre sonra saldırıya uğradı. Bu durum kullanıcılarının paniklemesine neden olsa da ekibin başarılı çalışmaları sayesinde bu durum kullanıcılarına yansıtılmadan giderildi.

Spot işlem, vadeli işlem, trading bot gibi ticaret türleri ile kullanıcılarını destekleyen KuCoin kripto para borsası, güncellenerek yeni listelediği altcoin seçenekleri ile kullanıcılarının güvenini kazanmış bir borsadır. Ancak her borsada olduğu gibi KuCoin’de de artı ve eksi yönlerin olduğunu söyleyebiliriz. Aşağıdaki tablodan borsanın artıları ve eksilerini değerlendirebilirsiniz.

KuCoin Değerlendirme Tablosu (Artıları-Eksileri)

✅ Anonim alım-satım ❌ Komisyon ücretleri
✅ 7/24 güvenlik ekibi ❌ Türkçe destek yok
✅ 1000’den fazla altcoin ❌ Yeni başlayanlar için zor olabilir
✅ 7/24 canlı destek  

KuCoin Nedir?

2017 Mayıs ayında Hong Kong merkezli olarak kurulan KuCoin kripto para borsası, çeşitli altcoinlerin sergilendiği BTC, USDT, ETH gibi çiftlerde işlem gören bir borsadır. Ant Financial ve iBox PAY gibi şirketlerde görev yapmış kişilerin öncülüğünde kurulan kripto para borsası, Coinbase gibi ilik kurulan sitelere göre biraz daha yeni borsa olsa da sunduğu ayrıcalıklar bakımından değerlendirildiğinde kısa sürede büyük mesafeler kat etmiş bir borsa olduğu rahatlıkla görülebilmektedir.

Yaptığı yenilikleri ile uzun vadede dünyanın en iyi 10 borsası arasına girme hedefi ile çalışan KuCoin, bu hedefine ulaşmayı başardı. Coinmarketcap verilerine göre en iyi kripto para borsası sıralamasında 5. sırada yer alan borsanın skoru 7,4’tür. KuCoin güvenilir mi sorusuna yanıt olarak verilmesi gereken en değerli detay, borsanın kurulduğundan bu yana kayda değer bir saldırıya uğramamış olması temel güvenirlilik etkenini oluşturur.

Ayrıca kullanıcı deneyimini (UX) en üst seviyelerde tutma gayreti ile hareket eden borsanın hem mobil uygulamaları hem de Windows uygulaması son derece güvenilir ve kullanışlıdır. Web sürümünde yapılan zamanlı güncellemeler de ayrıca kullanıcılarının daha rahat ticaret yapmalarına olanak sağlamaktadır.

KuCoin'de işlem yaparken aynı anda 4 farklı kripto para ekranını takip edebilirsiniz. Özellikle vadeli işlemlerde ekran bölmesinin olması takip edilmesini daha da kolaylaştırır.

KuCoin kripto para borsasının sürekli olarak yaptığı yenilikler, kullanıcıların dikkatini üzerine çekerken sürekli yeni ziyaretçilerin KuCoin üyeliği oluşturmasını etkiliyor. 2018 yılında yayınlanan verilere göre 1 milyonun üzerinde kullanıcı sayısının bulunduğu bildirilmiştir. Tabi ki bu rakam Binance gibi bir borsa için düşük olsa da yine de hafife alınmayacak bir rakamdır.

KuCoin değerlendirmesi yaparken elbette KCS (KuCoin Token)’den de söz etmemiz gerekir. KCS, KuCoin kripto para borsasının yerel tokenidir. KCS token sahipleri, borsadaki tüm alım satım ücretleri karının %50’sine sahip oluyor ki bu da KCS yatırımcısı için güzel bir kar demektir.

Not: KCS token, Ocak 2018’de $1.8 milyar ile rekorunu kırdı.

KuCoin’in Tarihi ve Kuruluşu

Kriptot para piyasasının en hareketli olduğu yıl 2017’de kurulan KuCoin, CEO Michael Gan ve de CTO Top Lan öncülüğünde kuruldu. Ant Financial ve iBox PAY gibi şirketlerde görev yapmış kişilerin de desteklediği platform, “Halkın Borsası” olarak kendini tanıtmaktadır. Kısa sürede büyük ölçüde büyüme hedefine ulaşmayı başaran KuCoin, en iyi kripto para borsaları arasında yer almaktadır.

Güçlü çekirdek kadrosu ile her geçen gün daha da geliştirilen KuCoin’de Eric Don Kucoin şirketi, ekibinde pazarlama direktörü olarak Jack Zhu, ticari operasyonlar başkanı John Lee, baş hukuk danışmanı Linda Lin, operasyon ve teknik bakım direktörü Kent Li görev almaktadır. İsimlerin kriptografide önemli yerler sahip olmaları, KuCoin kullanıcılarının kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlamaktadır.

KuCoin’de Hangi Coinler Var?

KuCoin, elde ettiği başarıyı bir anlamda kullanıcılarına sunduğu kripto paralar da borçludur. Her geçen gün yenilerinin eklendiği borsada, şuanda 698 kripto para bulunmaktadır. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Cardano (ADA), Shiba Inu (SHIB) ve DogeCoin (DOGE)  geleneksel kripto paralara ek olarak kendi yerel tokeni KCS ve birçok altcoin listelenmektedir.

Listesine her geçen gün yeni altcoinler eklemeye devam eden borsa, listelediği yeni coinler için e2tkinlikler düzenleyerek kullanıcısının daha fazla dikkatini üzerine çekiyor. KuCoin’de listelenecek yeni coinler için de sık dokuyup ince eleyen bir borsadır. ICO’su tamamlanmış, rağbet gören ve proje açısından değerli gördüğü coinleri listelemesi, borsanın kalitesinin bozulmasını engellemektedir.

7.6

KuCoin %10 komisyon indirimi

KuCoin'in ayrıcalıklarından yararlanmak için referans kodu ile kayıt ol, sen de kazan!
%10 KOMİSYON İNDİRİMİref

KuCoin Ticaret Türleri ve Özellikleri

Her konuda kullanıcılarını destekleyen KuCoin, sunduğu ticaret türleri ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir borsadır. Geleneksel olarak tüm borsalarda yer alan spot işlem ve vadeli işlem ticaret tiplerine ek olarak kendine özel sunduğu seçenekleri ile güvenilir bir borsa olduğunu kanıtlıyor. İşte KuCoin’de yapılabilen ticari işlemler.

✓ Spot İşlem Genel olarak tüm kripto para takas platformlarında sunulan spot işlemler, KuCoin kripto para borsasında da kullanılan ticaret türlerinden biridir. Düşük fiyatla satın alınan coinlerin yüksek fiyattan satılarak kar elde edildiği spot işlemler, riski düşük olan ticaret türüdür.

✓ Marjin İşlem Marjin işlem ya da diğer adıyla vadeli işlem de KuCoin’in kullanıcılarına sunduğu bir diğer ticaret türüdür. Risk oranı yüksek olmasına karşın kar oranı da yüksek olan marjin işlem, KuCoin’in sade bir şekilde tasarlanması sayesinde yapılabilen bir işlemdir.

✓ İşlem Botu İşlem botu, KuCoin’in sunduğu en büyük özelliklerinden biridir. Alım satım yapmaya gerek kalmadan günlük pasif gelir kazandıran bu ticaret türü, alt kategorileri ile kullanıcılarına sunulan bir özelliktir. Spot grid, vadeli işlem grid, akıllı yeniden dengeleme, DCA (Düzenli Yatırım) ve sınırsız grid özelliklerinin sunulduğu işlem botu, daha çok piyasanın karmaşıklığı ile uğraşmak istemeyenlerin tercih ettikleri ticaret türlerindendir.

✓ Vadeli İşlem 100X’e kadar kaldıraçlı işlemlerin yapılabildiği KuCoin vadeli işlemlerde, kullanıcının deneyimine göre daha farklı seçenekler de sunulmaktadır. Hafif vadeli işlem, vadeli işlem kapışması, kaldıraçlı jetonlar gibi farklı özelliklere sahip işlem türlerinin yapılabildiği KuCoin vadeli işlemler, platformun kullanıcılarına sunduğu bir diğer ticaret türüdür.

✓ Kripto Para Borç Verme Pasif gelir elde etmek isteyenler için sunulan bir başka ticaret türü de kripto para borç vermedir. Kullanıcı, elindeki varlıkları sisteme borç olarak verir ve verdiği bu borçtan günlük faiz kazanır.

✓ KuCoin Earn Earn, Huobi ve Binance’nin de kullanıcılarına sunduğu bir özelliktir. Profesyonel varlık yöneticisi ile sabit kar elde etmek için kullanılan earn ile de yine herhangi bir işlem yapmaya gerek kalmadan günlük faizler kazanılmaktadır.

✓ KCS Bonusu Kullanıcı deneyimini en üst düzeyde tutan KuCoin, KCS bonusu etkinliği kapsamında kullanıcılarına günlük bonuslar kazandırıyor. Portföyünde KuCoin coin (KCS) tutan kullanıcılar günlük bonuslar kazanır.

✓ KuCoin Pool Binance, Gate.io ve Huobi kripto para borsalarında da var olan Pool (havuz), madencilere özel olarak oluşturulan bir ticaret türüdür. Burada madenciler üretim yaparken blokların daha hızlı oluşması için havuza dahil olurlar ve böylelikle ödül jetonlarını daha kısa sürede alırlar.

✓ KuCoin WIN KuCoin’in kullanıcılarına sunduğu KuCoin win ile bir nevi kripto para iddiası oynanmaktadır. Bir tür bahis olan bu ticaret türünde küçük yatırımlarla oyun oynanarak gelir elde edilmektedir.

✓ NFT KuCoin NFT, kullanıcıların tasarladıkları NFT projelerini satmak ya da var olan NFT projelerini satın almak için kullandıkları bir alandır. Son dönemlerde NFT satışının çok yüksek olması, her kesimden, her yaştan insanın NFT üretmesini etkiledi.

Neden KuCoin’i Tercih Etmeliyim?

Yukarıda saydığımız ticaret türleri ve borsanın güvenliği ile ilgili olarak paylaştıklarımız aslında borsanın neden tercih edilmesi gerektiği konusunda fikir vermektedir. Ancak bunlar yeterli nedenler değil diyorsanız, aşağıdaki özelliklerinden dolayı KuCoin üyeliği oluşturabilirsiniz.

✓ Geniş Altcoin Seçeneği Kripto para borsalarının tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri de borsaların sunduğu altcoin seçeneklerinin çok fazla olmasıdır. KuCoin, 700’e yakın altcoin seçeneği ile kullanıcılarının daha fazla işlem yapmalarına olanak sağlayan bir borsadır.

✓ Yüksek Güvenlik 2017’de kurulduğundan bu yana ciddi anlamda bir saldırı ile karşı karşıya kalmayan KuCoin, 7/24 güvenlik ekibi ile olası saldırılara karşı korunmaktadır. Bu da borsanın güvenilir kalmasını sağlıyor.

✓ Sürpriz Ödüller Kullanıcılarını ödüllendirme konusunda en iyi kripto para borsaları arasında yer alan KuCoin, özellikle yeni listelenecek coinler için etkinlikler düzenleyerek farklı ödüller sunan bir borsadır.

✓ Yüksek Likidite Bir borsanın tercih edilebilmesi için işlem hacminin yüksek olması ve yüksek likiditeye sahip olması gerekir. Alım-satım esnasında sürekli bir alıcının bulunması, hem kazancı yükseltir hem de yeni alımların yapılmasını sağlar. KuCoin, günlük 2 milyar dolar dolaylarında işlem hacmine sahip bir borsadır. Bu da alım satımların kısa sürede gerçekleşmesini etkiler.

7.6

KuCoin %10 komisyon indirimi

KuCoin'in ayrıcalıklarından yararlanmak için referans kodu ile kayıt ol, sen de kazan!
%10 KOMİSYON İNDİRİMİref

KuCoin İşlem Ücretleri

KuCoin nasıl bir borsadır sorusuna yanıt olarak verilmesi gereken bir diğer ayrıntı da komisyon ücretlerinde saklıdır. KuCoin’de işlem ücretleri, kripto paraya göre değişiklik göstermektedir. Aşağıdaki tablodan işlem ücretlerini görebilirsiniz.

Spot ticareti için ticaret ücretleri alım satım çiftlerinin temel birimine göre tahsil edilecektir. Örneğin, KCS/BTC, KCS/ETH ve KCS/USDT için ücret oranı KCS'yi temel alır.
Hizmet Ücreti İndirimi Kriter 3: Son 30 Günlük Min. KCS Elde Tutma (KCS) yada Son 30 Günlük Spot İşlem Hacmi (BTC) yada Son 30 Günlük Futures İşlem Hacmi (BTC) Maker/Taker
İşlem ücretlerinde %20 indirimden yararlanmak için işlem ücretlerini KCS ile ödeyin
Maker/Taker
24s Çekim Limiti
LV0 0
yada
<50
yada
<100
0.1%/0.1%
0.08%/0.08% 200
LV1 1000
yada
>=50
yada
>=100
0.09%/0.1%
0.072%/0.08% 200
LV2 10000
yada
>=200
yada
>=400
0.07%/0.09%
0.056%/0.072% 200
LV3 20000
yada
>=500
yada
>=1000
0.05%/0.08%
0.04%/0.064% 200
LV4 30000
yada
>=1000
yada
>=2000
0.03%/0.07%
0.024%/0.056% 200
LV5 40000
yada
>=2000
yada
>=3000
0%/0.07%
0%/0.056% 500
LV6 50000
yada
>=4000
yada
>=6000
0%/0.06%
0%/0.048% 500
LV7 60000
yada
>=8000
yada
>=12000
0%/0.05%
0%/0.04% 1000
LV8 70000
yada
>=15000
yada
>=20000
-0.005%/0.045%
-0.005%/0.036% 1000
LV9 80000
yada
>=25000
yada
>=40000
-0.005%/0.04%
-0.005%/0.032% 2000
LV10 90000
yada
>=40000
yada
>=80000
-0.005%/0.035%
-0.005%/0.028% 2000
LV11 100000
yada
>=60000
yada
>=120000
-0.005%/0.03%
-0.005%/0.024% 3000
LV12 150000
yada
>=80000
yada
>=160000
-0.005%/0.025%
-0.005%/0.02% 3000
Ücret oranı bazı coinler için geçerli değildir, lütfen işlem sonucunu referans alın.

KuCoin Üyeliği Nasıl Oluşturulur?

Yukarıda anlattıklarımızdan sonra eğer KuCoin hakkında bir endişeniz kalmadı ise artık hesabınızı oluşturabilirsiniz. KuCoin kayıt olma işlemi son derece basit şekilde yapılabilmektedir. Aşağıda resimli olarak anlattığımız şekilde yaparak kısa sürede hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Dil ayarı ve kayıt KuCoin ana sayfasına girdiğinizde sağ üst tarafta yer alan “Dil Seçenekleri” bölümünden site dilini “Türkçe” olarak seçin. Daha sonra hemen yan tarafında yer alan “Kaydol” butonuna tıklayın.
KuCoin hesap açma Açılan sayfada kayıt olurken kullanacağınız “Mail” veya “Telefon” numaranızı isteyecektir. Bu bölüm ve diğer alanları doğru bilgilerle doldurun. “Referans Kodu” bölümüne “7fPwwd” referans kodunu yazarak üye olmanız durumunda alım ve satım işlemlerinde komisyon indirimi kazanırsınız.
Doğrulama kodu Forum bilgilerini doldururken verdiğiniz mail adresi ya da cep telefonu numaranıza gelen doğrulama kodunu girin ve "Kaydol" butonuna tıklayarak üyelik işlemini tamamlayın.

Ödeme Yöntemleri ve Doğrulama

KuCoin ödeme yöntemleri konusunda da sürekli olarak yenilikler sunan bir platformdur. 2022 itibariyle USD, CAD, VND, IDR ve CNY olmak üzere 5 ana akım itibari para birimini kabul etmeye başlayan KuCoin, itibari paralar konusunda geliştirilmeye devam edecek. KuCoin para yatırma seçeneklerinden bir diğeri de kredi kartı ile yatırım yapmaktır. Cüzdan bölümüne giderek “Kredi kartı ile satın al” bölümünden kredi kartınızı kullanarak para yatırma işlemini tamamlayabilirsiniz. KuCoin kredi kartı KuCoin para yatırma işlemini gerçekleştirebileceğiniz bir diğer yöntem ise başka borsadaki varlıklarınızı transfer ederek yapmaktır. Binance, Huobi, Gate.io, Coinbase gibi kripto para borsalarındaki varlıklarınızı transfer ederek işlem gerçekleştirebilirsiniz. KuCoin para yatırma hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın.

KuCoin’de Alım-Satım Nasıl Yapılır?

Kullanıcı deneyimini en üst düzeyde tutan KuCoin, hem mobil uygulamadan hem de web sürümünden kolaylıkla alım-satım yapmayı sağlamaktadır. Alım-satım için aşağıdaki resimli anlatımı takip ederek işlem yapabilirsiniz.

Alım satım yapmak için hesabınıza giriş yaptıktan sonra üst bölümde yer alan "Alım-Satım" sekmesinin üzerine gelin. Buradan yapmak istediğiniz ticaret türünü seçin. Örneğin "Spot İşlemi" tıklayın.
Açılan sayfada alım-satım yapmak istediğiniz coini seçin. Örneğin "KCS" seçin ve daha sonra ekranın sağ alt köşesinde yer alan "AL-SAT" menülerini kullanarak işlem yapın.

KuCoin Güvenilir mi?

Yukarıda verdiğimiz bilgiler doğrultusunda sonuç olarak KuCoin’in güvenilir bir borsa olduğunu söyleyebiliriz. Ancak borsanın en büyük eksikliği merkezi bir sunucuya bağlı çalışıyor olması. Bu da herhangi bir saldırı durumunda varlıklarınızın elinizden kaybolmasına neden olabilir. Bunun için diğer borsalarda olduğu gibi KuCoin’de de tüm varlıklarınızı tek bir borsada bulundurmamanızı öneririz.

Haber kaynaklarını incelediğimizde, borsalara yönelik yapılan siber saldırılarda ciddi anlamda paranın çalındığını görebiliyoruz. 2017 yılında borsalara yapılan siber saldırılar sonucunda $15 milyar dolardan fazla olduğu açıklandı. Buna göre sadece KuCoin için değil diğer tüm kripto paralar için kullanıcıların ek güvenlik önlemleri alarak varlıklarını korumaları önemli bir ayrıntıdır. KuCoin güvenilir mi konusunda aslında söylediklerimiz platformun “güvensiz” olduğu anlamına gelmemelidir. Bu tip sorunlar, diğer tüm borsalarda görülebilen durumlardır. KuCoin güvenilir mi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayın.

En Popüler 3 Kripto Para Borsası

 
Binance
9.9
Huobi
7.2
Gate.io
7.1

KuCoin SSS

KuCoin KYC güvenilir mi?

KuCoin KYC (kimlik doğrulaması) kripto para dolandırıcılığı, terörü finanse etme ve kara para aklama gibi suçların önüne geçmek için kullanıcılarından istenen bir doğrulama olup güvenilirdir.

KuCoin Türkiye'de yasal mı?

KuCoin faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye'de de yasal zemin üzerinde hizmet veren bir borsadır.

UYARI: Marj.org mevcut kripto para borsalarındaki bütün kazanç imkanlarından nasıl faydalanılabileceğini adım adım araştıran ve en iyi yol haritasını geliştirerek kripto para sektöründeki bütün kazanç imkanlarını sunan bir platform olup, hiçbir kripto para borsasının resmi web sitesi değildir. Sunduğumuz tüm bilgiler, güncel kazanç modelleri olmakla birlikte kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Paylaşılan tüm ödüller, fırsatlar ve haberler borsaların resmi paylaşımları baz alınarak derlenmiştir. Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve diğer borsaların anlık gelişmelerini öğrenmek için sitemizi sık kullanılanlar sekmesine eklemeyi unutmayın.

Güncel KuCoin Borsası Haberleri